| Th3B0xcraft a întrebat:

Dacă ma masturbez fără ejaculare, după care mi-am masturbat iubita, are vreo șansa ca ea sa rămână însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca in urma citirii acestui raspuns vei stii si ai sa intelegi ca o sarcina nu se poate forma sau naste oricand, si nici in orice conditii. Formarea unei sarcini se poate produce doar daca sunt intrunite in mod obligatoriu urmatoarele conditii, si anume : 1. ) Femeia poate ramane insarcinata DOAR/NUMA daca in mod obligatoriu in vaginul ei ajunge SPERMA VIABIILA. 2.) Sarcina se poate produce DOAR/NUMAI daca sperma ajunge in vagin in cele 3-4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE (cele 2-3 zile de dinainte +1 ziua de OVULATIE+ 1 zi marja de eroare) 3. ) In restul zilelor din respectivul ciclu menstrual, chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in mod intentionat in vagin, formarea unei sarcini teoretic este aproape IMPOSIBILA. Ceea ce trebuie sa afli de asemenea, este faptul ca pornirea menstruatiei poate avea unele variatii in +/- de 2-3 zile fata de data de pornire calculata, anticipata din cauza unor posibile dereglari hormonale. In conditiile in care a decurs respectivul contact sexual se poate afirma fara teama de a gresi, ca formarea unei sarcini este cu totul IMPOSIBILA. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu exista penetrare vaginala, nu poate sa ramana insarcinata.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat pe vulva ei sau în vagin, nicio șansă. Iar dacă totuși ai fi ejaculat, nu poate să rămână gravidă decât dacă e în perioada fertilă.