| AndreeaVanessa a întrebat:

Dacă ma poate ajuta și pe mine cineva cu un sfat, o părere, e nevoie de cineva cu capul pe umeri sa îmi deschidă ochii. Un băiat de la mine din clasa ( sunt a11-a) s-a tot ținut de mine sa fiu cu el, ca ma place, încerca sa ma sărute forțat eu ma feream și chestii din astea. S-a tot ținut de mine din clasa a 9-a pana acum ceva timp, eu l-am refuzat deoarece știam ca are iubita (aceasta nu era cu noi in liceu ) dar vedeam ca vorbește prin mesaje cu ea și știam de la prietenii lui ca are așa ca l-am refuzat. După ce s-a despărțit de ea mi-a zis iar sa fim împreuna însă eu nu am vrut deoarece ma gândeam ca este prea devreme și poate încă mai simte ceva pentru ea, deși el zicea ca nu, tot nu am vrut sa ma bag. El văzând ca l-am refuzat și de data asta și-a făcut o iubita de la noi din liceu și e cu ea de vreo 8 luni. In perioada asta cât a fost cu ea tot se dădea la mine aproape zilnic si îmi dădea semne ca tine la mine și ma vrea neaparat de iubita însă eu nu-l băgam in seama pentru ca era cu fata aia. Acum câteva zile am fost intr-o excursie la munte și a fost și iubita lui cu noi și stăteau lângă mine și se pupau intr-una și el pare ca o iubește foarte mult. Acum problema este ca parca și eu vreau acum sa fiu cu el și nu știu ce sa fac. Credeți ca mai am șanse? Credeți ca mai ma place? In excursia asta nu m-a băgat deloc in seama absolut deloc dar m-a văzut la plecare, mi-a zis mirat asa aaa ai venit și tu și le-a zis celorlalți ia uite ma a venit și asta! Gen ca el nu m-a remarcat. Ce credeți ca se întâmpla? Nu ma mai place sau vrea sa ma facă geloasa?

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se prea poate sa tefi placut ca ai alte calitati decat cea cu care este, sau e smecher si vrea sa e dea cocos ca are inca una si la voi in liceu.
Poate se saruta ostentativ cu aia, sa te faca geloasa si sa vezi ce nu ai.
Oricum, nu cred ca te merita. invata, se apropie bacul, si asta e cel mai important.
O sa apara unul cumsecade si pentru tine!

| Adry05 a răspuns:

Nu-ti place de el, doar ai inceput sa te simti geloasa ca nu-ti mai da doar tie atentie. IAr pe fata aia clar n-o iubeste din momnt ce se da la tine, facea alea in primul rand sa te faca geloasa si in al doilea ca sa si demonstreze lui "Ce mult o iubeste"

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca s-a dat la tine pentru ca tine la tine, ci din mandrie ca-i rezisti.
Daca avea/simtea ceva pentru tine, nu isi facea nici o prietena.
Sfatul meu este sa-i dai pace, ca asta nu intentioneaza decats a te cucereasca si apoi sa-ti dea papucii.
Deja ai devenit o obsesie pentru el, ca-i rezisti si atat.
La varsta pe acre o ai, ar trebui sa fii mai inteelapta si sa realziezi ca nu esti decat o joaca pentru el.
Nu te mai amagii degeaba, cauta-ti un prieten, pentru care sa ai sentimente si da-i pace colegului insistent.

| Emilian65 a răspuns:

Vrea sa-ti arate ca nu te mai vrea ca prietena.

| Andreeush a răspuns:

Poate s-a plictisit băiatul să îți acorde atenție nu crezi?
De ce nu îl lași în pace dacă vezi că are prietenă?

| AndreeaVanessa explică (pentru Andreeush):

Eu îl las in pace, nu ma bag deloc in seama cu el și nici nu vreau sa o fac doar ca nu știu ce se întâmpla cu mine de ce încep sa îl plac tocmai acum...

| Andreeush a răspuns (pentru AndreeaVanessa):

Pentru că te deranjează că nu îți mai acordă atenție.

| Plato a răspuns:

Ce telenovele proaste.
Pe modelul "lasa-ma-mi place", un hazard pueril demn de niste copii confuzi, dezorientati, imaturi, inconstienti.
Azi vreau, maine nu, poimaine mai vedem. Ce stupid.

Trebuie sa fie idiot sa-ti mai dea tie sanse. Trebuie sa fii idioata sa crezi ca vei fi diferita: cand va fi cu tine, se va da la altele, cert.

| Crackman a răspuns:

Fa ce vrei si vezi urmarea

| Anca32 a răspuns:

Dacă ți place tipul care joaca mereu la doua capete te poți gândi sa începi o relație cu el. Ideea este ca el dacă atunci când era cu iubita lui prima și se dădea la tine clar e genul cu mai multe dar"noroc" ca nu sunt în același loc. După părerea mea cu un astfel de om nu merita pentru ca nu este stabil