| deea_2359 a întrebat:

Buna :*! Daca menstruatia a venit cu 8 zile mai devreme ce inseamna? (27 luna iulie in loc de 5 august)

mentionez ca am facut sex protejat tot timpul, nu-s adepta sexului neprotejat

Ultima data (cu o 1 saptamana inainte sa vina)
desigur a fost cu perzevativ si nu s-a intamplat niciun accident (de fapt nu am avut niciodata pb sa se rupa prezervativul).
Credeti ca a venit mai devreme din cauza ca am o raceala "jos" sau ca sunt insarcinata?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este sarcină, este o dereglare hormonală. Dacă ar fi răceală, ai avea dureri abdominale, cheaguri mari de sânge, etc.
Poți bea ceai de crețișoară pentru reglarea lui la 28 de zile.
Protejează-te în continuare.
Pa, pa.

| Krista_2861 a răspuns:

Insarcinata nu cred
cati ani ai?
sincer primele 3 luni de sarcina iti vine ciclu[ conteaza sa vina.nu conteaza cat timp are intarziere, sau ca vine mai repede]

100% nu esti stai linistita
funda:X

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Draga mea @Lally, lipsa menstrei este primul semn al sarcinii, ori dacă vine în primele trei luni vorbim de o sarcină extrauterină și avortul este iminent. Poate veni peste sarcină o mică sângerare, ea anunță instalarea ei și este cunoscută în popor ca "am fost semnată" dar multe femei se păcălesc și cred că sunt răcite și așteaptă următoarea menstră dar aceasta din urmă mai vine peste câteva luni.
Pa, pa.

| 1992 a răspuns:

De la raceala sigur, eu am fost odata o saptamana la munte si acolo la piscina si de atunci in loc sa-mi vina pe20-22 imi vine pe 9.ai mers in picioarele goale,ai facut dus rece, poate hiar la piscina, dar n-are legatura cu sarcina tongue

| Papusik a răspuns:

Buna, sarcina nu poate fi daca actul sexual a fost protejat si totul a fost in regula nu ai cum sa ramai insarcinata.
Poate fi o dereglare hormonala.