| anonim_4396 a întrebat:

Daca o femeie si cu un barbat (si casatorit) se autosatisfac unul pe celalat si se saruta, se mangaie unul pe celalat dar fara sa se produca actul sexual in sine, se poate numi si asta o forma de adulter? Caci pacat este, totusi. Dar cat de grav este?

Răspuns Câştigător
| anonim567833 a răspuns:

Categoric, da!
Din moment ce o femeie îi ia unui bărbat care are deja o relație cu a altă femeie, pla în mână și i-o smotocește plus că între ei are loc și un schimb de salivă, se numește adulter chuar dacă nu a avut loc actul sexual propriu-zis.
Dacă tu ești persoana în cauză, să știi că nu ai făcut bine pentru că astfel poți destrăma o căsnicie.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da. Dar e așa plăcut...
Mai grav mi se pare să furi, să omori, să juri strâmb... sexul ar trebui scos de la „păcate"...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este grav pentru ca acel barbat a jurat fidelitate sotiei lui. Apoi, pentru ca el poate avea oricand relatii cu sotia, deci se duce la alte femei desi nu-i lipseste apropierea trupeasca.Pai orice gest de tradare e grav. Daca deja se satisfac sunt pe penultima treapta a acestei tradari.

| OMFGConrad a răspuns:

Corect e "se satisfac reciproc" nu "autosatisfac unul pe celălalt".
Și da, e considerată de majoritatea lumii ca fiind înșelat/adulter.

| anonim123453313 a răspuns:

Religia spune ca si autosatisfacerea (masturbarea) este un pacat la fel de mare ca sexul in sine inainte de casatorie

| anonim123453313 a răspuns:

Inca ceva, de ce sa fii impreuna cu un barbat casatorit? De ce sa faci tu o familie sa sufere pentru a iti satisface tie o dorinta? Pe langa faptul ca este un pacat, trebuie sa te gandesti la cealalta femeie ce isi asteapta sotul/ iubitul acasa si el este infidel. Nu merita nimeni asemenea gest. Nu este frumos sa faci asa ceva nici pentru banii...