| mymy_3035 a întrebat:

Dati-mi si mie niste sfaturi va rog!
Totul a inceput acum cateva saptamani.Am inceput sa vorbesk cu un baiat foarte mult.De acest baiat mia mai placut odata si atunci nu il iubeam cum il iubesc acum.Lam pkacut, dar am reusit sa-l uit...Acum am inceput sal iubesc mai mult.Nu exista nici o zi in care eu sa nu ma gandesc la el.Acum nu mai rezist nici macar 1 minut fara sa vb cu ellove struck
Craciunul acesta nu a fost sami fie frumos. Dar noroc ca a aparut el si m-a facut sa zambesc ca de altfel era cel mai naspa Craciun.
Pe 26 decembrie a fost cea mai fumoasa zi pentru mine, deoarece atunci am vorbit mult la telefon, dar si la diskoteca.La diskoteca m-a intrebat ce fac si era de akord cu mine la tot ce spunem. Dimineata spre 27 decembrie pe la ora 02:30 pana pe la vreo 04:00 am vorbit intruna.Tot atunci mi-a zis ca ii sunt foarte simpatica.Ma facut sa rad foarte mult.Pe fata mea sa asternut un zambet care nu l-am avut niciodata.
Cand am terminat conversatia m-am gandit intruna la el.chiar atunci a inceput sa-mi placa de el.
Pe 27 decembrie eram foarte fericita.Mama mea isi facea cruce.Nu ma vazuse niciodata asa de fericita.
Seara iar am mers la diskoteca, dar nu am vb cu el, dar la telefon am vorbit.
Trecuse 5 zile.Pentru mine fiind parca o eternitate.nu mai suportam sa stau fara sa vorbesk cu el.
Pe 31 decembrie ne-am intalnit si m-a intrebat ce fac si de atunci nu am mai vorbit.
Pe 1 ianuarie la diskoteka se uita la mine si eu la el.
nu AM VORBIT NIKI ATUNCI.PE 6 iar nu am vorbit.Pe 7 ianuarie se uita des la mine, cand eram pe scaun in discoteca singura se uita la mine si tot dadea sa vina la mine, dar cand a venit verisoara mea langa mine, s-a uitat la mine si a plecat la prieteni lui...De atunci nu am mai vorbit cu el.
Eram foarte trista.Imi era dor de el.Toata ziua ma rog sa vorbesk cu el.Pe 9 ianuarie ma gandeam la el si scriam ceva de el.chiar in momentul acela m-a sunat.Cand i-am auzit vocea m-am pierdut.Nu mai stiam ce sa-i spun.Eram asa de fericita...Pe fata mea iar se asternuse zambetul acela.Inima imi batea si tremuram de emotie.
Am vb mult, cu cuvinte frumoase.Parca eram impreuna...
Eu stiu cand vrea sa ma sune, deoarece simt ceva in stomac.
Abia astept sa vb cu el din noulove struck

1)I sa mai intamplat cuiva asta?
2)Ce parere aveti?
3)Ce credeti?(nu vreau raspunsuri de genu:te place etc, deoarece el este mai mare ca mine)
4)Credeti ca doar ii place sa vorbeasca cu mine?

Funda(fara jigniri)

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna Mymy!
In primul rand,mi a luat ceva sa ti citesc intregul continut si sa incep.
Nu stiu daca e vorba de iubire,nici din partea lui,nici din partea ta,sa ti spun de ce,pentru ca daca era sa fie,voi erati impreuna pana acum si nu era cazul sa va vedeti intamplator[doar la discoteca],adica,spun asta,in condtiile in care va iubeasti,unul dintre voi se gandea sa faca pasul spre o relatie.
Mii se pare ca esti destul de exacta in date,dar ceva in sensul asta nu faci,nici tu nici el.
Probabil ca te place,sau ii place persoana ta,adica esti o companie placuta,poate are cu cine vorbi,dar mai mult nu cred.
Eu nu te inteleg,daca tu crezi[tu stii cel mai bine ce sentimente ai]ca pentru el simti ceva,de ce lasi timpul sa treaca de pomana si nu faci nimic in sensul asta?
In ati arata sentimentele,nu e nici o rusine,am mai spus o si o mai repet,in schimb,daca tu lasi timpul sa se scurga asteptand un semn de la el,nu rezolvi nimic,gandeste te ca semnul acela din partea lui poate vine intarziat si u ce ggandesti in timpul asta?
Iti faci si inima rea,incepi sa gandesti negativ si nu e ok.
Parerea si sfatul meu,este sa lupti daca consideri tu ca merita, daca tu esti sigura de sentimentele pe care ii le porti si stai de vb cu el, totul poate incepe de la o discutie!
Numai bine!

2 răspunsuri:
| Doicu2q a răspuns:

Iubita pai cand vb cu el la telefon intreaba-l si tu ce ii place ce isi doreste ce parere a avut despre serile la discoteca sinu te mai pierde cand te suna sau cand esti fata in fata cu el si tu ca de obicei asa o sa ii placa mai mult de tine. fate drumoasa fa-ti parul frumos parfumeza-te rujaza-te imbraca-te elegant, fi serioasa si nu-l lasa sa te ia la misto sau peste picior si app vezi daca este baiat bun sufletist daca ai ce sa vb cu el intr-o relatie. relatia nu gata bai imi place baiatul acesta hai sa ma combin cu el si sa ma culc cu el si gata. iubita ai grija cu baietii. baietii sunt schimbatori ca vremea nici nu sti tu ce le bate capusorul. A si nu cred ca ii place doar sa vorbeasca cu tine cred ca si te place dar nu vrea sa iti arate asa sunt baietii. vor sa te duci tu la ei nu cumva sa vina ei la tine Dne fereste. iubita te pupilici ai grija de tine sper ca anul acesta sa sa iti mearga bine si sa nu fi supilici din cauza baietiilor. sper sa te fi ajutat cu raspunsul meu :*.

| Andra940 a răspuns:

Ce spui tu acum s-a intamplat sau se intampla la majoritatea adolescentilor pentru ca e firescbatting eyelashesdaca veti continua asa cu siguranta se va ajunge la ceva frumoshappynu pot sa citesc viitorul.sti? cateodata noi ne facem propria poveste unde suntem fericite si totul e roz si cand ne trezim din vis constatam ca a fost doar in capul nostru.cred ca ar trebui sa porti o discutie cu el si sa vezi ce simte de fapt pentru tine.comunicarea este cea mai buna solutie. sper ca te-am ajutathappysi sper sa ajungi sa fi cu baiatul pe care il placihappy