| MartinAlabert a întrebat:

de aproximativ de un an ma confrunt cu niste stari depresive.
Nu vreau sa mor, dar ma inchid in casa si simt ca nu am unde sa ma duc, desi eu vreau in oras dar nu mai am prieteni adevarati cu care sa ma distrez. ma gandesc ca viitorul nu va fi spectaculos, va fi plictisitoare ca viata mea de pana acum, mentionez ca am 18 ani si inca nu am plecat de la ai mei. dar urmeaza sa fac pasul asta dar mie teama de mine, doar eu ma pot distruge complet.

Răspuns Câştigător
| Damonana a răspuns:

Stiu cum e. Asta tine de increderea in tine, noi nu cred ca te putem ajuta, trebuie sa inveti sa gandesti putin mai optimist, fa ce simti, fara sa.ti fie teama ca vei fi judecat. Invata ca viata nu e asa simpla si monotona, va veni timpul cand iti vei dori sa fie asa. Dc ti.e frica de moarte? Stiu ca practic nimeni nu vrea sa moara, dar mie mi.e indiferent, pentru ca simt ca am facut ceva in viata, adica nu mor degeaba stiihappy asta trebuie sa faci si tu, gaseste.ti un "scop" si incearca sa il atingi. Scopul meu e sa ajut persoanele care au nevoie de mine, si eu cred ca am reusit, si sunt foarte multumita. Gaseste ceva caruia sa te dedici si problemele tale se vor rezolva incet incet.
Multa bafta si daca vrei sa mai vorbim..imi poti scrie in privat.
Multa bafta:*

1 răspuns:
| Puspefaptebune a răspuns:

Nu mai gandi prost, iesi pe afara, mergi la un club sau vorbeste cu colegii de clasa sa mergeti undeva sau sa faceti ceva gen un party... distreaza-te ai doar 18 ani mai ai timp sa te gandesti la viitorul tau..Peace✌