| anonim_4396 a întrebat:

Bună, de câteva zile mai precis 2, ma simt rău. Mai precis ma simt balonata și am greață când simt miros de mâncare, sunt fumătoare de 4 ani dar zilele astea când fumez imi vine a vomita.am avut un contact sexual acum 3 zile și de atunci.
Precizez ca am făcut testul de sarcina și este negativ.
Mai precizez și faptul nu am avut pana acum menstruație niciodata și nu a-și crede ca a-și fi gravidă. Am 19 ani
Este posibil sa fiu? Știu ca suna ironic dar stau cu gândul asta.
Am fost la ginecolog și mi-a zis ca am 45 de kg și de aceea nu îmi vine menstruația mi-a dat tratament dar nimic.
Sa încerc peste 2 săptămâni iar un test?
Știu ca nu pot rămâne gravidă fără menstruație dar am întâlnit persoane care au născut fără a avea menstruație. Fără jigniri va rog.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina chiar din PRIMUL OVUL eliberat din OVAR inainte de a se produce PRIMA MENSTRUATIE din viata femeii, NU este complet IMPOSIBILA, insa in mod cert este EXTREM de mica, procentual mult sub 1%.
2.) Este ABSOLUT IMPOSIBIL ca dupa trecerea a doar cateva zile (chiar si cca.10-14) de la data intretinerii de acte sexuale care s-au finalizat cu ejacularea spermei in vagin, sa POATA sa apara chiar si CEA MAI MICA simptomatologie provocata de o sarcina incipienta. Binenteles in cazul in care ovulul a fost fecundat de spermatozoid.
In cazul si situatia prezentata se poate afirma in mod absolut cert si sigur ca este vorba de PARANOIA chiar si daca am accepta ca simptomele precizate sunt reale. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind subnutrita, sistemul atu imunitar este deficitar si fumatul nu ajuta, putand sa declanseze un cancer la plamani.
Starile de voma pot avea mai multe cauze: o boala, o infectie in corp, bulimia de care suferi deja, ceva ce ai amncat samd.
Poate ar trebui sa-ti faci ordine in viata si sa pui, mai mult pret pe sanatatea ta, eliminand fumatul si luand in greutate, ca un om normal care isi doreste un viitor lung, frumos si fericit.
Nu poti ramane isnarcinata daca nu ai menstruatie.
Ori tu nu vei putea ramane oricum, din cauza subnutritiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La tigari nu ma pricep dar am vazut o intrebare pusa de o fata in care o mamica spunea ca testul se face doar dupa 24 de zile.