| Carinas2 a întrebat:

Buna,de ce ceva timp vorbesc cu un tip totul frumos, însă m-a chemat să ieșim dar am oarecum o teama in legătură cu modul în care va decurge întâlnirea și nu știu ce să fac sa scap de aceasta teama

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te duci, vei avea parte de o supriza si vei vedea atunci cum vei reactiona.
Daca nu te duci, vei regreta toata viata, ca ai pierdut o sansa unica, sa cunosti pe cineva care iti place.
Alegerea iti apartine!

| SilentRain a răspuns:

Daca el tot te cheama și tu îl refuzi omul își va pierde interesul crezând că tu îl respingi
Fă-ți un machiaj beton și îmbrăcate cu cele mai cool haine pe care le ai, nu uita de parfum
Teamă e doar in mintea ta, și dacă ies nașpa asta este... măcar nu ai stat în casă că o lasă
Ai mai multa încredere în tine

| Crackman a răspuns:

Pana nu mergi nu afli răspunsulhappy

| luffypk a răspuns:

Teama aceea de care zici se poate instala din 2 motive:
1) ai un motiv intemeiat pentru care ti-e teama, poate ti se pare ca tipul nu e cea mai ok persoana si de aceea simti ca ti-e teama.
2) nu esti familiarizata cu intalnirile, in cazul asta nu e teama, sunt doar emotii si e perfect normal, e o mica diferenta intre "teama" si "emotii", teama se instaleaza din cauza unui pericol si nu cred ca e cazul, doar iesi la o intalnire cu un baiat, presupun ca ai doar emotii, repet, e foarte normal... Presupun ca esti introvertita, pur si simplu, mergi la intalnire, lasa gandurile negative de-o parte si incearca sa fii curajoasa, sunt sigur ca si baiatul are emotii, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji!

| TheGoodDr a răspuns:

Nu e ok sa iesi cu cineva pe care nu il cunosti. Sunt fel de fel de nenorociti. Ar trebui sa ai grija! Nu te intalni cu el daca ti-e teama. Daca vrei sa iesi la o întâlnire, iesi cu o persoana pe care o sti si in care ai incredere. Bafta!