| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De ce fuge de mine si evita contactul vizual?
Suntem colegi de munca, la sedinte ne ascundem privirile dupa paravan.
Nu am curaj sa îi spun ce simt.
Am o scuza, sunt indragostita de el.
Dar el de ce nu ma priveste si vorbeste cu mine prin altcineva?
Adica imi transmite informatii prin alte persoane.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Omul te depaseste cu 15 ani si mai e si in divort,iar tu esti prea impulsiva si nestapanita si ii poti face rau!
Nu ai rabdare si nu il intelegi,vrei ca totul sa se petreaca acum,pe loc si deodata! Gata,ne iubim si vom trai fericiti pana la sfarsitul zilelor noastre,ca-n povesti!
Si gresesti.
Da-i timp.Ti-am mai spus,daca el face un pas inapoi,fa si tu la fel,nu cred ca te simti bine in postura disperatei care-si urmareste ipoteticul iubit! Distanteaza-te si,mai ales,foloseste-ti mintea.
Orice are sa-ti transmita o face prin terte persoane,el nu vine sa-ti vorbeasca,se ascunde, pana si un copil ar pricepe ca omul e foarte prevazator!
Calmeaza-te, fa si tu un pas inapoi si lasa timpul sa hotarasca, daca el nu poate.Te-ai indragostit? Daca te-ai indragostit intr-adevar, vei rezista.
La orice.

| wildthing a răspuns:

Sunt doua posibilitati:
- poate te place, dar e timid si daca te vede ca tu te ascunzi dupa paravan, se gandesta ca nu-l placi si face si el la fel ca tine;
- nu te place si face tot ce poate sa te evite.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Vrea sa se joace telefonul fara fir

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca el nu te vrae, nu te place si nu vrea contact de nici un fel, cu tine.
Ce este atat de dificil sa intelegi cand un om FUGE efectiv de tine, ca sa-l lasi in pace?
Vezi sa nu fii data afara daca continui sa-l sicanezi si sa-l urmaresti, ca se duce si face plangere la conducere.

| Ana407 a răspuns (pentru Violleta2022):

S a dovedit a fi un golan.Ii plac vagaboantele.
E un tip vulgar. Sunt prea eleganta pentru el.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca nu te place. Dacă te plăcea chiar și dacă era timid tot ii făcea placere sa te vadă sa vorbească cu tine.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te-o fi văzut făcând la fel și se ascunde și el după paravan.
Sau poate și-a dat seama de ce simți, nu vrea sa iti dea speranțe și te evita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ți-ai creat o idee falsa cum ca te-ar place...si mie mi s-a întâmplat sa am o nebuna de asta care sa ma urmărească ca ma plăcea iar eu nu și pana la urma i-am zis sa ma lase naiba in pace!

| Aditu94 a răspuns:

Probabil nu vrea sa aiba probleme la servici, sa nu fie vorbit.probabil este un tip timid si ii e teama sa nu o dea in bara cum o faci si tu, probabil, cel mai bine este sa il confrunti, sa stai de vorba cu el. Singura rezolvare, este sa discutati, atat. succes

| covridong a răspuns:

L-ai putea chema acasa sa iti repare vreo teava la chiuveta, sau ceva de genu, daca vine si face treaba buna, tu sa ii dai acolo de o bere ( asta e manevra), si daca ii refuza, clar omu vrea ceva mai mult ( nu mai multi bani, ci probabil o legatura)

ca poate la munca e timid, ca e si mai multa lume