| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de ce nu pot simti placere in timpul penetrarii vaginale, ci numai durere?
Nu mi—am inceput viata sexuala de foarte mult timp, insa mi se pare ca durerea nu mai trece odata.
Preludiul dureaza destul, am avut si orgasm inainte de penetrare insa tot a durut. Singurul mod in care nu doare atat de tare e cand se misca foarte incet. Care poate fi cauza?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-as sfatuii sa mergi la o consultatie ginecologica, ca sa sa-ti faci investigatii medicale, fiindca anatomic poti avea o problema.

Orgasmul de care vorbesti ca a fost cel clitoridan, nu orgasm vaginal, care se obtine numai cu un penis adevarat, in vagin.

Sunt gramezi de articole pe intenet care iti pot spune de ce simti durere la sexul vaginal, dar raspunsul corect si adevarat in cazul tau il poti afla numai de la un medic, dupa ce ti se fac TIE investigatii medicale amanuntite.

| mihai69 a răspuns:

De ce nu întrebi mai bine un medic, nu niște nepricepuți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate vaginul tau e prea mic pentru penisul lui, sau ai o problema medicala.
Userul corbulalbrosu cu siguranță știa să îți ofere un răspuns util la întrebarea asta dar cred că a murit saracul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact așa era și gagica de la care am luat boala cu transmitere sexuala eu!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum Man așa? Îmi cer scuze ce am zis atunci, nu am nimic cu cei care au altă orientare. Aia ce ai combinat-o de pe tik tok? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E in regula, scuzele sunt acceptate. Suntem prieteni din nou happy
Pai am inceput de pe duminica sa am mancarimi si disconfort... ceva este. Deocamdata atat, dar nu am mai avut NICIODATA asa disconfort si mancarimi. Fata aia de pe Tinder, da

| IamJoKeR a răspuns:

În ce a constat preludiul, Alexiavln2?

| SirenicaCuMomite a răspuns:

Du-te la ginecolog.Nu e firesc să te doară aşa. Poate ai vreo infecție şi în cazul ăsta o să trebuiască să vă tratați amândoi.

| Mar1cika a răspuns:

Te doare deoarece ai vaginu gros sau nu ti s-a rupt himenul sau poate din cauza penisului ca este mai gros iar vaginul tau este mic dar durerea trece in timp (vaginul se dilateaza pe marimea la penis in timpul actului sexual)

| bogdanbucur a răspuns:

O intrebare asematoare ai pus inclusiv in octombrie. cred ca este deja destul mult timp astfel incat sa iti dai seama ca aceasta durere persista in continuare. de ce nu incerci tu sa nu te mai gandesti la durerea respectiva si sa profiti in totalitate de partita de sex.
PS: sigur mai sunt persoane ca mine,
eu unu prefer sa vad cum """ mori "" de durere in timpul sexului. imi face o placere si mai mare.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru bogdanbucur):

Ce sfat de rahat. Dacă o doare cum naiba să ignore asta şi să facă sex în continuare ca şi cum n-ar simți nicio durere? Cât de dobitoc poți să fii încât să spui aşa ceva?
Fata are cel mai probabil o problemă de sănătate care trebuie investigată,nu să o ignore şi să se trezească la un moment dat că se agravează sau în loc să se bucure de sex (ba chiar să şi rămână cu traume pe viitor) şi de viață în general,să sufere în tăcere doar ca să îi satisfacă fanteziile bolnave unuia ca tine sau vezi doamne, să nu-şi supere partenerul dacă va fi nevoie să ia o mică pauză.
Vezi că ai probleme foarte grave dacă te excită să-ți vezi partenera cum "moare" de durere în timp ce faceți sex.Şi asta se cheamă viol, apropo, să îți dai seama că o doare, iar tu să ignori asta şi să continui ca şi cum totul ar fi normal.Practic să profiți că ea nu spune nimic.Scârbos.