| monyk a întrebat:

de ce oare a aparut atata ura intre sexe, pentru ca de multe ori auzim din gura baietiilor vb precum:femeile sunt toate curve, sau femei care spun:toti barbati sunt niste porci si nerusinati, chiar nu inteleg de ce oare s-a ajuns asa pentru ca fiecare om e diferit si in plus toti suntem oameni, as vrea parerile voastre in legatura cu acest subiect, va multumeschappy

Răspuns Câştigător
| zuzumic a răspuns:

Pai pentru ca dupa parerea mea cei care spun asta au avut o dezamagire astfel daca un barbat a avut parte de o femei cu moravuri usoare... le eticheteaza pe toate cum ca ar fi c**e iar la femei este exact la fel... se lase calcate in picioare de cate un barbat si cand se trezeste la realitate zice toti sunt niste porci... tine de frustrarile interioare ale fiecaruia

13 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Fiecare gandeste prin prisma experietei sale, e mai usor sa generalizezi decat sa privesti un om exact cum este, fiecare diferit

| Ruxyana a răspuns:

Poate pentru ca unele femei ii fac pe barbati(baieti) sa sufere si acestia cred ca toate sunt la fel...si invers.happy

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Poate pentru ca nu mai exista sinceritate happy intre sexe si asta ii fac sa spuna aceste lucruriwinking

| cappodonna a răspuns:

1. Pentru ca femeia practica cea mai veche meserie.
2.Barbatii sunt niste porci si nerusinati din cauza femeilor pentru ca femeia nu vrea un iepuras, ea vrea un porc ...stiti bancul cu vulpea, iepurasul si porcul?
'' De luni de zile iepurasul este indragostit de vulpe, incearca s-o agate ducandu-i flori, bomboane etc, vorbindu-i politicos (acesta dorind sa se imperecheze cu ea). Vulpea nepasatoare nu-l baga in seama, trecand porcul dintr-o intamplare pe la vulpe ai propune indiscret o partida de sex spunandu-i( hai sa ti-o... si eu o data ) la care vulpea bucuroasa asi ridica coada. zis si facut .concluzia femeia este precum vulpea, ai plac porcii.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu mai exista bunatate, nu mai exista dragoste si exista numaiu ra si pacat.De aceea.

| turist a răspuns:

Pur si simplu nu mai vedem ce e bun in jurul nostru! Cati dintre concetatenii nostri sunt dispusi sa ajute pe cineva fara sa astepte vreo rasplata? Si daca intarzie rasplata apare barfa... unde e barfa e si rautate... la barfa se saza fetele cu fetele iar baietii cu baietii...
Dar atunci de ce marea majoritate a relatiilor a intre un baiat si o fata?

| turist a răspuns:

Pur si simplu nu mai vedem ce e bun in jurul nostru! Cati dintre concetatenii nostri sunt dispusi sa ajute pe cineva fara sa astepte vreo rasplata? Si daca intarzie rasplata apare barfa...unde e barfa e si rautate... la barfa se saza fetele cu fetele iar baietii cu baietii...
Dar atunci de ce marea majoritate a relatiilor a intre un baiat si o fata?

| turist a răspuns:

Pur si simplu nu mai vedem ce e bun in jurul nostru! Cati dintre concetatenii nostri sunt dispusi sa ajute pe cineva fara sa astepte vreo rasplata? Si daca intarzie rasplata apare barfa...unde e barfa e si rautate... la barfa se saza fetele cu fetele iar baietii cu baietii...
Dar atunci de ce marea majoritate a relatiilor a intre un baiat si o fata?

| Rivas a răspuns:

Așa zice pisica atunci când nu ajunge la struguri, cică sunt acri. Valabil pentru ambele sexe. Nu poți susține nici una nici alta, pentru că nu i-ai încercat pe toți și nici un bărbat nu a încercat toate femeile.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Toate femeile sunt curve". Fals. Alea de 100+ KG ce n-ar da ele să fie curve...
"Toți bărbații sunt porci". Parțial corect, unii chiar nu se spală, dar sunt și o grămadă de excepții.
S-o luăm altfel: dacă femeile n-ar fi curve, nici bărbații n-ar fi porci. Și viceversa.

| nimenialtu_4198 a răspuns:

Toate femeile sunt curve, in afara de mama si sora mea, dar... sa nu uitam ca si ele sunt femei!laughingrolling on the floor)) (napoleon)

| vikol a răspuns:

Pai rivalitatea dintre sexe a aparut din cauza ca femeile nu le mai ofera barbatilor ceea ce isi doresc. iar barbatii le tachineze psihic le arunca cuvinte jugnitoare.