| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am impresia ca sunt bisexuala. Sunt fata, am 12 ani si sunt singura la parinti. Desi ma uit la baieti, cateodata ma uit si la fete. Sunt sigur bi sau nu?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa vii cu intrebarea asta pe la 15-16 ani. Atunci iti voi da o parere. Acum esti doar un copil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 12 ani ar trebui sa te uiti la mikey mouse

| Irinel15123532 a răspuns (pentru suntserios):

Foarte bun raspuns.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai de făcut o alegere. Hotărăște ce vrei să faci, ce vrei să devii. Cum ai venit pe lume, ți-ai pus întrebarea? Ai venit pe lume pentru că părinții au ales un anumit stil de viață. Îți place viața ta? Dacă da, aceasta ar putea însemna că accepți și apreciezi alegerea făcută de ei. Poți dta alege altfel? Da, ai această libertate. Dar asta ar însemna să desconsideri alegerea lor, viața lor, tot ce au făcut până acum pentru tine. Ești liberă să faci chiar asta, dacă asta vrei. Așa, că pot să îți placă multe în viață, dar în același timp, ai posibilitatea să alegi. Cei ce sunt homosexuali nu mai pot să aleagă, nu au această libertate. Cel puțin așa se spune.

| mihai69 a răspuns:

Mă tem că nici păr pubian nu ți-a răsărit, și deja ești mirată în privința orientării tale sexuale? Ai puțină răbdare, să se termine explozia hormonală a pubertății și abia apoi o să știi sigur.

| doctorandus a răspuns:

Da, retine ca nu te sileste nimeni sa fi lesbiana practicanta, poti sa ramai la nivel de fantezii sexuale in timpul masturbarii.

| Emilian65 a răspuns:

Nu esti bisexuala.

| Andreeush a răspuns:

Ești prea mică încât să spui cu exactitate ce orientare sexuală ai.
Vei vedea că peste vreo 3 ani vei avea altă mentalitate iar atunci lucrurile vor fi mai clare.
Acum preocupă-te de alte activități, de scoala etc.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca doar le admiri pe fete, când ești mica nu se poate hotări orientarea sexuala având în vedere ca ești destul de confuza.

| Toteu78 a răspuns:

Asta doar tu o poți știi sau simții. Îți plac băieții dar îți plac și fetele. Ai toate șansele să fii bisex.

| Toteu78 a răspuns:

Astea sunt prostii ce spuneți voi. Nu toți suntem egali. Fiecare corp se dezvolta mai repede sau mai incet. Pubertatea la fete e mult mai precoce decat la băieți. Sint cazuri in lume in care fete de 8 sau 10 ani au menstruație. Deci nu criticați numai pentru că in societatea asta inapoiata dpdv mintal ați fost învățați ca la 12 ani trebuie să te uiti la desene animate. Dacă organismul e dezvoltat indeajuns, atunci te uiți pe youporn la varsta aia nu la mickey mouse