| Sandra_9151 a întrebat:

Buna,
de citeva luni vb cu prietenul meu casa avem o relatie sexuala,insa nu-s sigura daca asa putea incepe o relatie,stiu ca el ma iubeste foarte mult,dar oricum nu-s sigura de asta dac a asa putea, ma tem foarte mult inca sunt virgina si ma cam tem de asta, am aproape 19 ani, cu prietenul meu sunt jumate de an impreuna., Cum credeti e binedupa jumate de an, sa am relati cu prietenul meu?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu asa cred ca e bine sa ai si relatii intime tinand cont de varsta si mai ales ca sunteti de 6 luni impreuna, important e ce crezi tu ca e mai bine

| neutrino a răspuns:

Te mananca...gandul sa devii femeie. Frumos vis! In primul rand iti reamintesc ca o relatie are un inceput dar si un sfarsit. In timpul relatiei, baiatul incearca sa-si atinga scopul: sexul. Indiferent de rezultat, nu dupa mult timp, baiatul se plictiseste si pleaca. Ramane fata plangand ca nu a avut noroc. Acesta-i jucul. Daca vrei sex poti sa o faci, nu conteaza ce vechime are relatia. Sex sa fie.

| Dianaㄨ a răspuns:

Da, este bine daca il cunosti, daca sentimentele tale sunt puternice.
De asemenea, varsta aceasta este recomandata.
Daca te simti PREGATITA si sti ca ai omul CEL MAI BUN langa tine, de ce nu?

| piti77 a răspuns:

Cred ca tocmai faptul ca vorbiti prea mult despre asta iti taie tot elanul...ca sa nu mai vorbim de romantism, ca-l faceti praf. lasa lucrurile sa-si urmeze cursul firesc.vei face sex cu iubitul tau atunci cand te vei simti pregatita si cand iti vei dori cu adevarat asta, nu cand veti programa.in asteptarea momentului potrivit, pastreaza totusi un prezervativ in poseta, astfel vei fi pregatita dint toate punctele de vedere.winking

| Orsi a răspuns:

Parerea mea este ca e foarte important ca relatia voastra sa aiba o baza, care dupa 6 luni exista deja. dar totusi eu daca as fi in locul tau as mai astepta un pic poate o luna doua, sa vezi daca intr-adevar tine la tine si daca vrea sa astepte dupa tine. nu te lasa influentata de ceea ce spun altii. tu trebuie sa simti cand este momentul potrivit. si daca nu simti asta mai bine nu o face. pentru ca vei regreta o viata intreaga ca u a fost perfect asa cum ti-ai inchipuit happy sper ca te-am ajutat happy

| Sandra_9151 explică:

Pai nici nu este cum casa avem relati acum., eu sunt plecata din tara., si vin undeva peste vreo 3 luni., si ese ca cind vin am sa am cu el 9 luni impreuna, normal ca dupa 9luni de zile sa am cu el relati sexuale?

| GigiBaston a răspuns:

Problema sta in felul urmator, inainte sa ai o relatie sexuala la varsta ta, trebuie sa discuti subiectul asta cu prietenul tau si sa ii spui ca tu ti-ai dori lucrul asta dar inca nu esti pregatita acum si ca in cam 6 luni ai fi gata, daca incepe sa zica ca e mult ca el vrea mai devreme, gen sa te grabeasca inseamna ca nu te iubeste si vrea doar sa te f., daca te intelege si iti spune ca nu e nici o problema ca, te iubeste si tot o sa vina de la sine in 3 luni poti sa treci la treaba! Succes