| eva2019 a întrebat:

De curand mi-am inceput viata sexuala (24 ani) si am observat ca sunt varza in pat. Habar nu am cum sa ma misc. Inca ma doare cand o fac. In fine as vrea sa stiu daca mai sunt fete in aceasta situatie si ce sfaturi aveti. Si baietii as vrea sa-mi spuna daca pentru partener e nasol (al meu nu recunoaste, zice ca e ok) happy

Răspuns Apreciat de Editori
| RoCkKiD a răspuns:

Buna Eva,

Cred ca te ingrjorezi fara motiv si ai asteptari prea mari de la tine. Stiu ca toti adolescentii zic ca sunt zei ai sexului dar uita-te doar cate intrebari dubioase apar in sectiunea asta zilnic.
Nimeni nu s-a nascut invatat, si nimeni nu se asteapta sa fii vreun pui de geniu in privinta sexului. E o activitate pe care la fel ca oricare alta, o sa o inveti in timp.

Ca regula generala, daca te simti bine si esti implicata in act deja te descurci mult mai bine decat multe fete. Este important sa comunici cu partenerul atat ca sa afli ce ii place cat si ca sa stie el ce iti place. Fa chestiile astea si in timpul cel mai scurt timp o sa devii experta.

Ca o ultima idee, sexul este o activitate fizica, deci cu cat esti mai in forma cu atat o sa te decurci mai bine pentru ca o sa obosesti mai greu.

spor

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Bună. Ești la început, totul se învață în timp.

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru nimportequi):

La capra trebuie sa stii cum sa ti ti fundul...cel mai ok e sa stea el deasupra si gata rolling on the floor))

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu partenerul tău despre aceste lucruri.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fei cu iertare, dar partnerul tau este snob ori nesimtit, pentru ca nu are grija de tine, daca tu simti inca durere la penetrare si nu simti placere.
Secretul unei partide reusite de sex incepe cu un PRELUDIU bun, cand barbatul te pregateste cu rabdare si dragoste, cand te atinge, peste tot, cand te mangaie si-ti produce placere, cand te excita si-ti obtine un orgasm clitoridian, abia atunci esti gata de sexul cu penetrare, fiind apta sa simti ceva si sa nu mai ai dureri.
Cititi despre preludiu, despre orgasmul clitoridian, despre pregatirea inainte de sex...si vei vedea cat de departe sunteti, de adevar si placere.