| Buburuza2018 a întrebat:

Buna, de doua saptamani mi s-au marit sanii, somnolenta e permanenta, am greturi aproape in fiecare zi, sensibilitate la mirosuri, dar ieri mi-a venit menstra, de fapt un lichid gelatinos rozaliu la inceput, acum fiind rosu, se poate sa fie sarcina?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe perioada ultimelor 2 saptamani a ciclului menstrual, starile descrise NU pot fi asociate cu existenta unei sarcini, fiindca pur si simplu in acest moment al ciclului menstrual este complet IMPOSIBIL sa apara sau sa existe ""SIMPTOME DE SARCINA"". Sangerarea care s-a pornit ieri, in mod cert/sigur reprezinta procesul de bMENSTRUATIE autentica, mai ales daca a pornit la data preconizata. Multa sanatate!

| Buburuza2018 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns, mi s-a parut ciudat pentru ca e diferit fata de cum imi venea pana acum!

| Heavenonearth a răspuns:

Nu este sarcină, incepe ciclul menstrual.E normal.