| andreea_1432 a întrebat:

Buna
de doua zile, trebuia sa imi vina menstruatia...insa nu mi-a venit...in shimbul ei am o scurgere albicioasa.
credeti ca din cauza ca am racit imi intarzie menstruatiathinking

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Scurgerile albicioase apar cel mai mult atunci cand esti racita in cea ce priveste menstruatia este normal sa-ti intarzie

| emilia a răspuns:

In primii doi ani de la aparitie, menstruatia e neregulata.
Iti vine mai tirziu, mai devreme.
Daca depasesti aceasta perioada e foarte probabil sa fi racit( fiindca iti curge acea secretie albicioasa ce reprezinta un semn major) sau sa fi ramas insarcinata in urma vreunui contact sexual neprotejat ( daca prezinti careva simptome ).
Cel mai bine ar fi sa consulti un ginecolog.
Pup si numai bine.
Fundita?*

| daiana a răspuns:

Ciclul menstrual in primii ani intarzie.
iti poate veni mai tarziu sau chiar mai devreme.
deci nu ai de ce sa te ingrijorezi.
iar scurgerea albicioasa este secretie vaginala.

secretia vaginala este un lucru perfect normal si sanatos pentru orice femeie si protejeaza vaginul impotriva uscaciunii si a infectiilor.
uite aici poti citi tot ce trebuie sa stii despre secretia vaginala:
http://www.noifetele.ro/askanna/faq_3.php