| Hela a întrebat:

Buna! De la cati parteneri sexuali incepe sa se puna problema de dificultati in dezvoltarea unei relatii sanatoase si de lunga durata?

14 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Maxim 3 parteneri as zice. Dar na o accepți chiar dacă a avut peste 20 de parteneri și a fost abuzata.

| Hela explică (pentru Sofer):

Dar de ce maxim 3?

| Nemessys a răspuns (pentru Hela):

Uita-te la cea mai populara intrebare a lui si o sa intelegi de ce a zis asta. E un numar ales de el bazat pe dracu stie ce.

| Nemessys a răspuns:

Nu conteaza.

| Eireann a răspuns:

Nu cred ca este o legatura intre una si alta. Multe fete/ baieti nu vor o relatie cand sunt tineri si prefera sa se distreze si au mai multi parteneri sexuali dar fara sa se implice emotinal. Cand cunosc o persoana potrivita pot sa dezvolte o relatie sanatoasa si de lunga durata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

35.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Experienta? thinking
E o intrebare stupida.Merita un raspuns la fel.Nu cred ca are vreo relevanta numarul de parteneri.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru pampalaii batuti in cap, are.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Trist.
E suficient un singur partener ca sa te faca sa ai probleme in viitoarele relatii, nu e necesar un numar de 3 cifre.

| Hela explică (pentru anonim_4396):

Ok. Iti respect decizia, dar am pus intrebarea, pentru ca exista un articol in online cum ca persoanele care au mai multi parteneri sunt predispusi sa insele.

| RAY a răspuns (pentru Hela):

E logic, de asta sunt multe divorturi si mai multe relati deschise

| Paul754880338 a răspuns:

Nu cred ca la numarul partenerilor se rezuma satisfacerea curiozitati, caci despre asta cred ca e vorba, ci la perioada de timp. Poate fi unul pot fi doi sau mai multi, depinde cand ai aflat tu raspunsul la toate curiozitatile tale si acum fara aceasta povara pe cap poti incepe o relatie sanatoasa. Este insa posibil ca aceste curiozitati sa reapara sub forma unor atractii si impulsuri de moment chiar si pe parcusul unei relatii sanatoase asa cum o numesti tu. Cred ca nu relatia trebuie sa fie sanatoasa, ci relatia cu tine insati cu pornirile si curiozitatile tale.

| tzionut a răspuns:

Salut. Nu conteaza numarul ci durata relatiei. Daca o relatie e bazata pe respect incredere si comunicare intre parteneri atunci ea va fi de durata. Daca e bazata doar pe atractia fizica...