| costinutzaa a întrebat:

De la un timp am numai probleme. Am avut trei relatii, dar am avut parte numai de nenorociti. T0oti s au jucat cu mine, m au folosit, apoi au ras de mine. Parintii mei sunt foarte suparati, dezamagiti, nu mai vorbesc cu mine. Nu stiu ce sa fac... Am plans, am suferit si nimanui nu i a pasat. Poate sunt o persoana naiva, care are incredere in prea multe persoane. Persoane care nu m au meritat. Am nevoie de un sfat. Ce ati face in locul meu? Eu nu stiu... Mi as dori sa mor decat sa sufar in continuu asa. Deja dintr o fata cuminte sunt catalogat o panarama, ca am iubit pe cine nu trebuia.

Răspuns Câştigător
| Hpzox a răspuns:

Uhhh,chiar nu stiu ce sfat sa iti dau,nu te mai gandi la moarte si chesti de genu ca nu e cazul,nai omorat pe nimeni nai furat nai spart capul la cineva,asta e s-a intamplat s-a intamplat din greseli invatam si tu cred ca ti-ai invatat lectie foarte bine, sa nu mai ai asa incredere in cineva,cunoaste persoana mai intai si apoi sa ii acorzi increderea ta,sunt alti care spun ''vai in mine poti sa ai incredere nu ti-as face niciodata asa ceva bla bla bla'' si apoi la ce sa te astepti la cu totul si cu totul altceva, cunoaste intai persoana si apoi poti sa i te dedici cu totul lui, baieti sunt multi si multi is perversi numai sa isi bata joc si sa se joace cu sentimentele si cu imaginea noastra.

Nu mai suferi va trece daca tot continui sa suferi mai rau iti vei face, incearca sa iesi cu prietenele tale cu baieti fete, si nu te lasa asa usor la zambetul unui baiat sau daca vezi ca se da la tine mai da-le cu flit ca sa nu cazi din nou in plasa lor, distreaza-te atata tot incearca sa uiti si sa iti faci imaginea ta de fata buna la fel ca inainte.Cat tine de parinti nu stiu ce sa zic, spune-le ca nu ai sa mai faci ce ai facut ca ti-ai invatat lectia si ai vazut cum sunt baieti in realitate cu adevarat, vorbeste cu unul dintre parinti cu care te intelegi tu cel mai bine si explica-le cu cuvintele tale ce te doare si spune-i sa iti mai dea si ei niste sfaturi, pentru ca parinti au trecut si ei prin ce trecem noi de asta si sunt suparati pe tine, o sa le treaca pana la urma tu doar incearca sa te simti tu bine sa nu mai fi suparata si sa iti faci un grup de prieteni in care sa te simti placuta si fericita.
Bafta.

6 răspunsuri:
| pisicutza_7425 a răspuns:

Stiu cum te simti, la fel ma simt si eu.De vrei sa vorbim mai multe lasa-mi id tauwinking

| Biutzuca a răspuns:

Ca ei gasesti pe toate gardurile asa ca trebuie sa treci peste. Cat despre parinti trebuie sa iti faci curaj si sa iti ceri scuze, sa discutati situatia si sa le promiti ca NU vei mai sta cu nenorociti. Cat despre lacrimi...cu ele nu faci altceva decat sa iti plangi de mila! si nu merita sa vrei sa mori ca dor vei trece si peste astea si "panarama"? laughing sa fim seriosi gura lumii nu face altceva decat vorbeste... si vorbeste chatterbox bleach m-am saturat.
Sper ca tea-am ajutat happy

| sNNapLe a răspuns:

Ai incredere in tine si sa nu iti mai pese de ce spun altii, bucura-te macar ca ai avut 3 relatii unora le e rusine sa zice un,, Te iubesc'' (eu de ex) fi mai curajoasa pana la urma va aparea cineva ce o sa te iubeasca la nesfarsit! Numai bine.

| aiud002 a răspuns:

Numai fi chiar asa de credula credel pe david o zis chiar bine dar nu fi credula salut

| Gyorgylavy a răspuns:

Asculta nu mai suferi,serios nu iti strica tenul pentru niste nenorocitii care nu iti merita lacrimile,sfatul meu este sa nu te lasi calcata in picioare de nimeni niciodata si trebuie sa fii foarte precauta in alegerea alesului inimii tale, am trecut si eu prin asa ceva si crede-ma ca te inteleg foarte bine, si faza cu sinuciderea nu este o solutie, Dumnezeu ne-a dat viata pe pamant ca sa o traim nu sa o irosim, incearca sa nu iti mai pese de ce zic altii si sa asculti doar de tine, succes si ai grija de tine.

| AgentulVip13 a răspuns:

Mi.san intamplat si mie de cateva ori dar sa o luam logic. daca te vrei sinucide vei trai vesnic in iad asa mai bine traiesti decat sa mori. nu stiu depinde fa ceva cu parintii tai sa le dobandesti increderea... adica cum ia.i dezamagit uite id meu de mess o sa vb acolo detaliat nu vreau fundawinking in caz ca asi fi nominalizat deci id meu e omul_vesel_1999 dai si u addbig grin daca vrei. eu o sa iti zic ce ai putea faca si sunt 90% sigur k tuturor li se ve vor schimba parerile despre tinewinking:*