| anonim_4396 a întrebat:

De o saptamana am o scurgere maronie ce nu are miros. Curge cate putin pe zi, dar zilnic. Ultima menstruatie s-a terminat pe 3 iunie, iar ultimul contact sexual a fost pe 4 iunie. Tin sa precizez ca iau anticonceptionale pentru ovare polichistice. Care ar putea fi cauzele acele secretii maronii?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Scurgerea maronie este sânge. Posibil să fie efectul advers al tratamentului pentru boala dumneavoastră. De ce nu v-ați prezentat la medicul ginecolog de o săptămână să îi spuneți de această scurgere maronie?
Urgent la medicul ginecolog care v-a dat tratament. Poate nu vă face bine, e prea puternic!

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Bună!
Uneori, in perioada ovulatiei se poate sa apara astfel de secretii maronii sau chiar o usoara sangerare, acum depinde daca nu cumva poate fi vorba si de o ușoară dereglare hormonală, o rană pe peretele vaginal, o anexita( răceala la ovare).
In alta perioada aceste secretii maronii sunt "anormale" si se datoreaza unui dezechilibru hormonal sau unei infectii.
Mergi la medic daca te ingrijoreaza. Sănătate si numai bine!

| Lorennn a răspuns:

O infectie