| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de vreo 2 luni incoace am observat un baiat. Este efectiv superb, chiar nu pot sa vi-l descriu, mereu ma topesc cand il vad si nu stiu cum sa reactionez. Cateodata chiar ma bate gandul ca l-as putea placea desi n-am vorbit absolut niciodata cu el,nici macar nu stie ca exist, este cu un an mai mare ca mine, de accea mi-am taiat orice speranta ca as putea vreodata sa ma imprietenesc cu el ptc sunt efectiv oribila fizic, nu ma subestimez, ma consider frumoasa doar inauntrul meu dar sunt constienta ca sunt oribila si un baiat asa de superb ca el nu s-ar uita niciodata la una ca mine, absolut niciodata. Am vazut cu ce fel de fete umbla si sunt superbe, atractive fizic cat si moral, iar eu pe langa prietenii lui sunt un rahat de caine pe strada. De curand mi-am facut curaj sa-i dau mesaj apropo de un story pe Ins|agram si el mi-a raspuns. Sunt foarte incantata dar nu stiu ce sa fac mai departe ca sa ma imprietenesc cu el Ce sa zic? Fara sa para ca sunt disperata? Cum sa ma bag in seama cu el? In acest moment este efectiv tot ce imi doresc, un simplu "hey" sau "cf"de la el mi-ar face o luna fericita. Va rog sa ma ajutati pentru ca nu pot sa mi-l scot din cap si nu stiu ce sa fac. Cum sa fac sa ma observe? Sau macar sa vorbeasca cu mine?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MarianWLF a răspuns:

Uite, ce spun acum, spun la modul serios. Spui ca te consideri o persoana frumoasa la interior, ceea ce e bine, dar modul cum te descrii fizic, aici e o problema cu increderea in sine, daca continui sa iti spui acele lucruri, doar te otravesti singura. Si eu am fost "disperat" dupa o fata, la modul cel mai serios, si asta nu e ok. Eu zic sa te aduni putin, si sa te concentrezi pe tine, nu pe el. Inainte sa intri intr-o relatie sau sa iti doresti una, tu trebuie sa fii tu bine, sa ai o parere buna despre tine din toate punctele de vedere, frumusetea vine din interior si e adevarat, am dat de fete care nu aratau prea ok fizic, dar dupa ce le-am cunoscut, le priveam cu alti ochi. Deci lucreaza la tine, lucreaza la fizic daca te deranjeaza, pune-ti intrebari, de ce te pui singura mai jos decat alte fete "superbe", de ce sa nu fii si tu acolo, iar daca nu esti, de ce sa nu muncesti sa ajungi acolo? Pune accent pe tine, investeste in tine. Uite, eu aveam nevoie de un partener care sa ma incurajeze si nu l-am avut, desi aveam o iubita frumoasa langa mine, ma simteam inferior si coplesit de frumusetea ei, ma intimida pentru ca era superba, veneau baieti sa vorbeasca cu ea mereu, eu am fost gras si am muncit mult sa revin la forma mea fizica de acum, nu ma simteam bine langa ea deoarece eram certat cu mine si fara incredere in sine. Nu vreau sa patesti la fel, deci ai mare grija.

15 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Are dreptate @Plato.
Eu ți-l recomand pe Thor. E singurul care are ciocan adevărat.

| Plato a răspuns:

Cati ani ai?
Cu gandirea asta nu ajungi departe. Nu exista oameni frumosi si urati, frumusetea e relativa, iar intr-o relatie e irelevanta. M-ai enervat cu vorbele alea prostesti, i-auzi "oribila". Amandoi sunteti oameni. Cand o sa te indragostesti de Zeus, Poseidon sau Thor, atunci poti sa te simti inferioară, pana atunci esti la fel de frumoasa ca oricine. Singura frumusete relevanta e cea pe care ai mentionat-o, adica cea interioară.

| tylverat a răspuns (pentru Plato):

Am 17 si inteleg perfect ce vrei sa spui, ai dreptate probabil ca am exagerat putin dar de-a lungul anilor mi-am pierdut toata incredera in mine din cauza conditiei mele fizice, care mai nou, in caz ca nu stiai sau cel putin la liceul meu conteaza in mare parte la o persoana, niciodata nu m-am bazat pe asta dar pana la urma am acceptat ideea ca in zilele de astazi nu se mai deranjeaza nimeni sa judece dupa caracter

| Plato a răspuns (pentru tylverat):

Lumea ta nu e liceul ala, lumea e foarte mare. Nu e musai sa ai maine prieten. Daca vei merge la facultate vei vedea diferenta uriasa dintre copil si adult. Un om inteligent vede si altceva, nu doar aspectul. Acum na, poate salivezi si tu doar dupa badboy, caz in care iti meriti soarta.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Un om inteligent vede si altceva, ce vede un om inteligent?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Potrivirea de caracter, educația, inteligenta, principiile, planurile de viitor, posibilitatea de a intretine o familie/a creste cândva copii cu persoana respectiva.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Incredibil,toate astea isi creaza tie atractia fizica, poti demonstra asta la un RMN?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Ar trebui sa ii taie careva accesul la internet pseudo filozofului asta

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Prietene, nu au nicio legatura cu atractia fizica, iar atractia fizica NU e totul. Exista multe tipuri de atractie.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Sunt curios, ce fel de atracti?

| ForeverAlone97 a răspuns:

Bai @Plato exista oameni frumoși, la fel cum exista oameni urati. Dar tu esti prea *** in cap ca să intelegi asta

| google85 a răspuns:

Eu zic sa ne pui si o poza cu el daca tot il lauzi atat (offtopic)
ON: wow, nu ma asteptam la asa o reactie de la o fata, sunt baiat dar de obicei fetele trebuie sa fie mai retrase si sa se lase cucerite, nu lasati loc de exagerari de genul "nu pot sa mi-l scot din cap" s-a.m.d pentru ca asta va scade valoarea in fata lor si n-o sa fiti tratate niciodata ca un egal. Be cool

| Tobias78 a răspuns (pentru google85):

Şi o poză cu ea. happy
Cică, se topeşte!

| Tobias78 a răspuns (pentru google85):

Ştie că nu e uşor să-ţi faci un iubit(ă), ştie că nu trebuie să lipsească atracţia, ştie că nu se poate dragoste cu forţa, ştie că trebuie să vorbească cu el, nu e sigură dacă-l place, el e mai mare decât ea...deci, e exclus să vorbească cu el ( aşa spune ea).
Ori e foarte emoţionată, ori e o poveste fantezistă.

| tylverat a răspuns:

Bine ca va contrati, dar nimeni n-a dat un raspuns strict pe intrebarea mea