| alice1 a întrebat:

Dece e bine sa te masturbezi? si dc nu?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine mai ales in cazul barbatiilor asa evita sa aiba probleme cu ejacularea precoce dar e rau sa o faca in mod excesiv pentru ca le da dureri de cap, pierderea memoriei si isi consuma fortele proprii. La femei nu exista problema daca se masturbeaza sau nu dar barbatii neaparat odata pe luna le vine bine asta asa zicea un medic, fara masturbare riscurile sa aiba ejaculare precoce creste la 95%.

| Đϋffγ a răspuns:

Este benefic sa te masturbezi. In afara faptului ca elibereaza tensiunea sexuala din organism te poate ajuta sa te cunosti mai bine, cu atat mai mult daca nu ai o relatie stabila cu cineva, dar sa nu fie ceva excesiv. Oricum masturbarea este o optiune mult mai buna decat sa te culci azi cu unul si maine cu altul, asta pana cand gasesti un partener potrivit.

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Este bine in cazul baietilor deoarece elimina toxine din organism iar cand vor fi mai mari nu vor avea porobleme sexuale adica ( cu ejacularea sau erectia)La femei nu este rau dar sa nu faca de prea multe ori deoarece se poate supraexcita, iar in timp dupa inceperea vieti sexuale va simti nevoia de a face sex mai des ca de obiceihappy