| Loredana96 a întrebat:

deci a cazut peste mine un ghinio mare de tot.Am un smartphone Samsung S3500.Ieri pe la vreo 13 l-am scapat intr-o galeata cu apa si nu a stat mai mult de 2 secunde sau 3. I-am scos repede bateria am sters si am pus-o inapoi si am vrut sa vad daca se porneste si nu s-a pornit. I-am scos iarasi tot si l-am lasat sa se usuce.Pe la vreo 19 l-am uscat putin cu feonul.Si tot nu se aprindea.Toata noaptea a stat desfacut sa se usuce.Astazi la 13 am incercat sa il aprind si s-a aprins. Dar cind a ajuns sa arate Samsung S3500 s-a blochat iar eu l-am stins iarasi.Si l-am pus intr-un bol cu orezcrying Oare o sa se refaca?
Problema cea mai mare e ca parintii mei nu stiu.Si l-am primit cadou de la tata cu 3 luni in urma.
Ce sa fac?crying

1 răspuns:
| didutu_6969 a răspuns:

Nu vad de ce l-ai pune intr-un bol cu orez, cred ca ii faci si mai rau, problema este ca i-ai bagat bateria cat el era inca ud, usuca-l bine (2, 3 zile) si incearca sa-l pornesti. daca nu incearca sa il duci la reparat (inca mai e in garantie cred).