| Loredana96 a întrebat:

deci a cazut peste mine un ghinio mare de tot.Am un smartphone Samsung S5230.Ieri pe la vreo 13 l-am scapat intr-o galeata cu apa si nu a stat mai mult de 2 secunde sau 3. I-am scos repede bateria am sters si am pus-o inapoi si am vrut sa vad daca se porneste si nu s-a pornit. I-am scos iarasi tot si l-am lasat sa se usuce.Pe la vreo 19 l-am uscat putin cu feonul.Si tot nu se aprindea.Toata noaptea a stat desfacut sa se usuce.Astazi la 13 am incercat sa il aprind si s-a aprins. Dar cind a ajuns sa arate Samsung S3500 s-a blochat iar eu l-am stins iarasi.Si l-am pus intr-un bol cu orez Oare o sa se refaca?

Problema cea mai mare e ca parintii mei nu stiu.Si l-am primit cadou de la tata cu 3 luni in urma.

Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Criiistinutsa a răspuns:

Pune-l pe soba sau calorifer

| KawaKiira a răspuns:

Eu asa am patit cu laptopul.am baut suc si l-am scapat pe laptop. S-a stins si eu l-am sters cu servetele. Dupa aceea curgea din el suc si il stergeam in continuare. Apoi, dupa 5 zile, a pornit, dar nu ii mai mergeau unele taste. Norocul meu ca era stricat in spate de mai mult timp si tata l-a dus la reparat. Ai putea sa te prefaci ca il scapi si sa se strice si atunci sa il duceti la reparat...sau sa fi sincera si sa le spui parintilor ce s-a intamplat, asta e alegerea ta! Bafta!

| hartex100 a răspuns:

Ce **** mea frate cauta un smartphone la Categorii > Dragoste si Sex esti dobitoc doamne scapa lumea de prosti

| HotwhiteChocolate a răspuns:

Il desfaci si il lasi sa se usuce, dar mai tarziu vei avea probleme cu soft-ul lui. mai bine iti strangi bani sa iti iei altul...