| alexandraa22 a întrebat:

Deci am o problema, am 14 ani si sunt foarte slaba, nu stiu daca am 50 de kg. Vreau sa ma ingras putin, chiar nu-mi place cum arat. Ce as putea sa fac sa am fundul mai bombat? Va rog nu radeti! puppy dog eyes Un baiat nu se uita la o fata daca nu are forme. Va rog, ce as putea sa fac sa mananc? Fara raspunsuri stupide.

Răspuns Câştigător
| Ariyana a răspuns:

Daca ai 1.70 si sa spunem 48 de kg,e foarte bine happy.Nu te ingrijora.Dar daca tii neaparat sa te ingrasi,poti urma urmatoarea dieta:
Mic dejun:lapte cu cereale cu ciocolata,banane,oua,paine cu miere,cu gem sau cu unt,nuci. Poti manca si desert...o ciocolata,o felie de prajitura,ce iti place tie happy.
Intre mic dejun si pranz mananca un iaurt.
Pranz:carne la gratar,cartofi copti sau natur,carne de porc/vita/pui,burger(facut acasa) si neaparat paine!
Intre pranz si cina consuma un sandwich sau mananca ceva dulce, din nou, ce iti face tie cu ochiul.
Cina:peste cu legume, piure cu ficat in sos de rosii, piept de pui cu spanac si ca si desert(care este obligatoriu la cina)o tarta cu fructe ar fi cea mai indicata sau o tarta cu branza dulce. Sper ca te-am ajutat happy.

4 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

Eu pana la 15 ani jumatate am avut 40 de kg si nu aratam deloc slaba.
Eu zic sa ramai asa, esti foarte bine, oricum o sa cresti si o sa iei in greutate fara sa vrei, crede-ma!

| plosnitapufoasa a răspuns:

Nu neai spus ce inaltime ai. de ex eu am 50 kg si am 18 ani. numai a eu am de abia 1. 57. nimeni nu mi-a spus cas slaba. bine un pic si eu vreau sa ma mai ingras dar nu sunt complexata

| alexandraa22 explică (pentru plosnitapufoasa):

Am 1.70...

| Ariyana a răspuns (pentru alexandraa22):

Daca ai 1.70 si sa spunem 48 de kg,e foarte bine happy.Nu te ingrijora.Dar daca tii neaparat sa te ingrasi,poti urma urmatoarea dieta:
Mic dejun:lapte cu cereale cu ciocolata,banane,oua,paine cu miere,cu gem sau cu unt,nuci. Poti manca si desert...o ciocolata,o felie de prajitura,ce iti place tie happy.
Intre mic dejun si pranz mananca un iaurt.
Pranz:carne la gratar,cartofi copti sau natur,carne de porc/vita/pui,burger(facut acasa) si neaparat paine!
Intre pranz si cina consuma un sandwich sau mananca ceva dulce, din nou, ce iti face tie cu ochiul.
Cina:peste cu legume, piure cu ficat in sos de rosii, piept de pui cu spanac si ca si desert(care este obligatoriu la cina)o tarta cu fructe ar fi cea mai indicata sau o tarta cu branza dulce. Sper ca te-am ajutat happy.

| Ariyana a răspuns:

Hey,Alexandra happy! Ai putea mentiona, te rog, ce inaltime ai ca sa ne putem da seama cat de intensa este problema si astfel as putea calcula IMC-ul tau si mi-as da seama daca esti normo-ponderala. Oricum si eu sunt extrem de slaba, am 1.71 si 41 de kg si chiar nu sunt complexata de asta.O sa ai timp sa te ingrasi mai tarziu, stai linistita, deocamdata organismul arde caloriile la aceasta varsta foarte bine la majoritatea fetelor.