| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o problema destul de ciudata. Luna asta pe 10 fac un an de cand sunt prietena cu o fata (cea mai buna prietena a mea, sper ca va dati seama ca eu tot fata sunt), ma inteleg foarte bine cu ea, pot sa ii spun orice, vorbim mult prin mesaje sau la telefon, am avut multe certuri dar mereu ne-am impacat.Ea este genul mai baietoasa( tunsa baieteste, joaca fotbal si handbal, e agresiva, batausa, injura ca un baiat si trupul ei nu prea arata mult ca cel al unei fete) dar eu cum am mai spus, ma inteleg super cu ea, ne consideram surori. Ea a avut un prieten cu care se tot desparte si impaca. Prima data nu am avut nimic impotriva dar de vreo 2 luni ma simt ciudat, as vrea sa ma ia in brate, sa fie genul de prietena mai iubareata si in seara asta cand am aflat ca de vreo luna ea este din nou cu fostul prieten( mai mult se intalnesc si se saruta sau chesti de genul asta, numai in weekend-uri) m-am simtit naspa si i-am inchis telefonul si am plans. A fost ciudat si nu este prima data in astea doua luni cand nu suport gandul ca ea se saruta cu vreun baiat sau ca sta cu vreo alta fata. Chestia ii ca eu nu am mai avut de la craciun vreun prieten. Sunt cumva heterosexuala sau lipsa de iubit ma inebuneste?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia ii ca eu am mai fost cu baieti, mi-a placut de ei si am mai avut prietene bune, si acum am, si nu am nici o treaba cu ele, adica nu ma simt cum ma simt in preajma acestei prietene si nu ma simt asa trista cand vreuna dintre amice are prieten sau vorbesc cu alte fete

| n1cknam3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca pe tine nu te atrage prietena ta ci feromonii pe care ea ii emana, tu de fapt esti "indragostita" de mirosul ei (poate pare ciudat da e cat se poate de firesc )

| anonima3389 a răspuns:

Hm...poate ca vezi in ea un iubit daca zici ca e baietoasa... sfatul meu:gaseste-ti un iubit.

| n1cknam3 a răspuns:

Pff daca vrei sa faci sex cu ea fa! adica ce e asa ciudat? stiu o tipa care avea iubit dar totusi ii placeau fetele, si nu stia cam care e treaba, daca e lesby sau daca e bi sau daca e hetero (hetero suntem noi astea clasicii care ne combinam barbat cu femeie )si fata a zis ca sa incerce si sa vada ce fel e si a vorbit cu o prietena care e bisexuala si puii mei si'au aranjat o intalnire, ideea e ca dupa intalnire tipa si'a dat seama ca e hetero. nu e bisexuala si nici lesbi ...intelegi, daca te tine sa dai limbi baga mare, te lamuresti si macar stai linistita dupa aia happy

| MyRi a răspuns:

Cred ca esti bisexuala sau ceva ca altfel nu-mi pot explica, dar cred ca ai nevoie de un prieten fiind ca o relatie cu o fata nu cred ca o sa-ti iasa