| DudaYeah a întrebat:

deci am o problema : imi place mult de un baiat. dar el nu stie asta si nici nu vreau sa afle, ar fi prea stanjenitor. si in preajma lui nu prea stiu cum sa ma port. ori sa fiu femenina, sa atrag atentia, sau sa ma port normal, fara " sa imi pese de el". el ma tachineaza in truna. din pacate nu pot comunica cu el deloc pe calculator. il cunosc de foarte multa vreme, dar tot sunt confuza in fata lui. deci, cum ar trebui sa ma port ca sa ma bage in seama, sa ne apropiem, sa ii faca placere sa stea in preajma mea?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Problema ta este că te-ai îndrăgostit de el, punct!
Pa, pa.

| ChristinneVonD a răspuns:

Deci eu una as face ceva de genul: As vorbi mai deschis cu el desi eu sunt f. timida, si daca nu poti vorbi cu el pe computer poate i-ai putea cere nr. de telefon. Cauta cat mai multe lucruri in comun:d ca sa puteti discuta pe baza subiectelor gasite. Si fii naturala, iar daca tot " nu te observa " nu stiu thinking Stai mai mult in preajma lui thinking Fundita?puppy dog eyes Sper ca te.am ajutat:dhee hee

| hope2destiny a răspuns:

Legiuitoarea are dreptatebig grin in plus, chiar daca pare [sau chiar este] jenant, sau chiar daca isi bate joc de tine mai tarziu sau ii pune pe prietenii lui s`o faca, e mai bine sa stie ca il placi, iti zic din experientawinking "al meu" a aflat asta in fata intregii clase, iti imaginezi ce a urmat laughing [au aflat toti profii...nu mai continui ->colegii mei au gura maaaare :-l ]. daca te tachineaza, inseamna ca ii pasa de tine, ca daca nu, nu ti-ar fi dat atentie. poarta`te exact asa cum simtibig grin SI NU TE LASA COPLESITA! ca dup`aia si`o ia in cap si devine "smecher de cartier". incearca sa te stapanesti si sa nu`ti tremure ocea sau picioarele cand vorbesti cu el. nu lasa emotiile sa ti`o ia inainte. cat despre subiecte, nu stiu ce interese comune avetibig grin incepe cu filmele, apoi cu muzica, scoala, colegii [dar nu barfi!]. eventual, daca se poate, te pot interesa "subit" masinile si ii poti cere informatii [ii va face placere sa ti le ofere].
iar daca preferi sa nu`i spui cu gura ta ca`l placi, "tachineaza`l" si tu happy. sau poti folosi un prieten comun ca intermediarbig grin
nu incepeti cu "stupid", stiu ca pare stupid, dar din experienta va spun ca asa e happy.

| Lavynyku a răspuns:

Buna Dalyna! Comporta-te asa cum esti tu in viata de zi cu zi, nu incerca sa il cuceresti cu ceva ce nu te reprezinta. Ai spus ca tot te tachineaza.si tachinatul asta poate fi un gest de simpatie. Si eu ma tachinam asa cu cel care a ajuns sa imi fie iubit timp de 3 ani happy Tachineaza-l si tu, glumeste cu el, fii sociabila si lejera in comportament. Poti printr-o gluma sa insinuezi ca il placi si ca vreti sa iesiti impreuna si in functie de reactia lui vei putea sa iti dai seama daca si el te place sau nu. Daca te refuza, ca sa nu te simti jenata, pur si simplu ii spui ca a fost o gluma, daca vezi ca ii surade ideea, inarmeaza-te cu curaj, farmec si feminitate si poate il cuceresti happy Multa bafta!