| Alinka_7611 a întrebat:

Buna,deci am o problema si nu stiu ce sa fac acum?
Sunt cu un baiat de 9 luni si aveam sentimente foarte puternice unul fata de celalt, insa acum 2 luni iubirea isi pierde din farmec pentru mine, si recent am vorbit cu fostul si el mi-a spus ca vine de peste hotare si mi-a trezit in mine sentimentele ce le-am trait cu el...si acum nu stiu ce sa fac, nu pot sa inteleg ce se intimpla, va ropg ajutati-ma, chiar ma simt prost de tot!

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Dragostea e un munte pe care il urci razand si il cobori plangand. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii... cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina...asa se intampla si in cazul tau cu actualul tau iubit.
In legatura cu fostul depinde de motivele pentru care v-ati despartit. Personal, nu sunt pro intoarceri la foste relatii, pe principiul ca ce s-a incheiat, a avut motiv. Gandeste-te la ce simti, analizeaza, daca merita sa o luati de la capat, cu riscul de a va intoarce in punctul de acum, fa-o. Desigur, mai depinde si de ce simte el.
Bafta!

| Alinka_7611 explică (pentru Angelique):

El a plecat din tara atunci din acest motiv si ne-am indepartat, insa acum se intoarce si chiar azi vb pe web, am vazut regrete in ochii lui ca a plecat si mi-a zis acel te iubesc care il rostea si inainte cu sinceritate si seriozitate

10 răspunsuri:
| zuzule a răspuns:

Hm. si mie mi s-a intamplat astabatting eyelashes! Dar nu este greu..trb doar sa-ti dai semama daca fostul inca te mai iubeste..si daca te iubeste e bine sa te-npaci cu el..pentru ca"prima iubire nu se uita"! Sii decat sa te minti singura dar si pe ei...mai bine te desparti de actualul... va intelege at. altfel va fi un soc pentru el sa afle ca tu vb q fostulwinking! eu asa am procedat m-am desp de cal cu care era pine ca era si badaran.dar acum sunt q fostul si ne itelegem de minune. avem 3 ani imp.:X! Succes!

| Alinka_7611 explică (pentru zuzule):

Merci pentru sfat, o sa ma gindesc la cele spuse de tine

| victorandrei a răspuns:

Cum sa ai sentimente puternice cand isi pierde farmecu? vorbeste cu actualul si hotarati impreuna ce este de facut

| Alinka_7611 explică (pentru victorandrei):

Nu pot vorbi cu actualul pentru ca il voi rani foarte mult, el tine foarte mult la mine dar eu deja nu mai tin atit de mult la el cum tineam cu ceva timp in urma si sentimente puternice erau dar acum...asta s-a intimplat cu ele

| victorandrei a răspuns (pentru Alinka_7611):

Daca nu mai tii asa mult la el de teama sa nu il ranesti ce faci? stai in continuare cu el? o data si o data tot va despartiti

| Alinka_7611 explică (pentru victorandrei):

Oricum nu pot sa eu spun direct"imi pare rau dar mi-am gasit pe altcineva" sau ceva de genu

| victorandrei a răspuns (pentru Alinka_7611):

Da cine vrei sa spuna? ii zici ca nu mai simti acelasi lucru ca la inceput. Preferi sal mai tii 2 ani asa si dupa sa ii zici cand incepe sa isi faca planuri?

| Alinka_7611 explică (pentru victorandrei):

Planuri deja a facut...

| victorandrei a răspuns (pentru Alinka_7611):

Si il lasi sa "viseze" in continuare? mai bine mai devreme si sa sufere mai putin decat mai tarziu, prelungesti suferinta degeaba... treaba ta