| anonim_4396 a întrebat:

Deci cum imi dau seama daca fostul incearca sa ma faca geloasa sau daca chiar place respectiva fata? De exemplu vara trecuta m-am despartit de el si el spunea ca s-a cuplat cu acea fata dar de fapt nu era asa si a recunoscut ca vroia sa ma intorc la el. Acum el s-a despartit de mine si s-a dat tot la acea fata (spunea ca de mult o iubeste si asa dar ea l-a refuzat). El nu s-a aratat suparat mai mult glumea si cand o intreba de ce nu ii raspunde la mesaje facea o voce plangacioasa si dupa radea. Oricum, el dupa a incercat sa se intoarca la mine spunea ca era confuz si nu mai stia ce vrea ca si-a dat seama ca eu sunt cea mai buna si ca nu o place pe acea fata. Eu l-am refuzat nu il credeam si el s-a suparat. Ma ignora si respingea intruna dar a inceput sa se dea iar pe langa fata aia. Mereu cand stateam cu ea el venea si o gadila sau imbratisa in gluma zicea ca daca vrea ceva sa il sarute si "glumea" ca daca il saruta ii da 2 lei sau asa ceva. Dar azi eram eu ea el si prietenul lui cel mai bun si ea a comentat ceva de prietenul lui iar el a sarit si a zis ca e proasta si se crede sefa tuturor. El nu a zis nimic ba mai mult ea i-a auzit pe ei vorbind despre ea si spuneau ca cica e tocilara si nu le are decat cu invatatul. Acum eu nu stiu ce sa zic. Cand sunt ei doi o vorbesc de rau dar cand suntem toti(inclusiv eu) se comoporta foarte frumos cu ea.(Azi l-am auzit spunandu-i ceva ce imi spune DOAR mie si dupa mi s-a parut ca s-a uitat la mine). Ajutati-ma va rog nu inteleg ce se intampla dar stiu ca noi ne-am iubit mult si am avut o relatie foarte frumoasa. Ofer FUNDA! Multumesc mult!

8 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Tie ce iti pasa de el? ce treaba ai tu ce face el? cu cine vorbeste?
e fostul, gata, nu mai are importanta in viata ta.
iti faci singura rau cu ganduri despre el, uita-l

| pufipo a răspuns:

Eu îţi zic asta: "ciorba reîncălzită nu are acelaşi gust"
După ce că a trect aproape 1 an de la despărţire, în contextul în care el s-a despărţit de tine şi după unica mea părere (şi-a cam bătut joc de tine), tot tu vrei să te împaci cu el.
Scuză-mă că îţi zic, dar, eşti o fraieră.

| anonim_4396 explică (pentru pufipo):

In ce fel si-a batut joc de mine? Chiar nu inteleg ce vrei sa spui?

| pufipo a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftim, daca apreciezi ca te iubea atat de mult cat il iubesti tu, de ce l-ai respins?
a da, pentru ca nu il credeai
dar acum vrea sa te faca geloasa, ma lasi

| anonim_4396 explică (pentru pufipo):

Ok deci vrei sa spui ca nu mai simte nimic pentru mine ca el chiar o place pe acea fata cu care spunea ca a fost in vara aia si ca nu mai are rost sa stau dupa el?

| pufipo a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau poţi în continuare să te ţii după el...
eu îţi recomand să îţi vezi de viaţa ta, dacă atunci când îl vei ignora, se va simţi şi va veni să se bage în seamă cu tine, mai vorbim happy

| anonim_4396 explică (pentru pufipo):

Ok iti multumesc!

| Withoutnamenoname a răspuns:

Pana la urma tu esti fosta sau fata pe care o place? Ca am vazut o intrebare pusa tot de tine dar din perspectiva fetei pe care o place. Măcar dacă puneai întrebările pe conturi diferite.
https://www.tpu.ro/......-de-fosta/