| GeannyCatty a întrebat:

Deci hai sa incep....imi place un baiat de pe strada si intr-o seara niste amici au vrut sa faca o cursa pana la un colt si s-a dus si el. cand se intorceau m-am dus in fata lui si i-am zis,,te opresc?!,, si el pe urma m-a luat in brate si m intrebat daca vr sa fiu cu el si i-am zis da.a doua zi am aflat ca facea asta pentru o amica nu mi-a spus care. dupa el era impreuna cu o fata care il influenta spre rau. adica nu mai vb cu noi(fiind,, gasca,,) si altele. o prietena de-a mea care a fost cu el stia ca eu il plac si tot vb cu el daca vr sa fie cu mine fara ca eu sa stiu. Intr-o zi m-am dus cu prietena mea pana undeva si cand neam intors cica am vrut sa facem un plan sa il despartim de aia. si cand am iesit afara am aflat ca,, aia,, se despartise de el. prietena mea m-a luat pe mine si pe el deoparte si ia i-a spus lui ca eu il iubesc si ca sunt mai buna decat cealalta de un milion de ori si bla bla bla.Mai spre seara ma duceam acasa si a vrt si el sa plece si stand pe aceeasi strada am mers impreuna si m-a intrebat dc vroiam sal despart de fata aia( ii spusesem eu cu prietena mea.Cea mai mare greseala) si i-am spus ca il influenta in rau si bla bla bla si nu stiu cum am ajuns la subiectu ala si mi-a zis ca ma place si eu i-am zis ca trebuie sa plec si i-am mai spus,, vr sa stii care e diferenta dintre mine si emilia?(emilia fiind fosta lui. care era cu el din profit),, diferenta e ca eu te plac pentru cum esh tu,, si am plecat.Pe urma am vb pe mess si lamfacut,, femeie,, pentru ca nu a putut sa vina in ziua aceea sa-mi spuna el ca nu vr sa fie cu mine.asa si pe urma ne-am certat din cauza asta si mi-a spus ca o sa platesc scump pentru faza asta si mia mai zis ca nu o sa ma bata ci o samafaca din vorbe.am inceput sa plang ma simteam jalnic si cu toate astea inca il mai iubesc si vr sa fiu cu el. suntem tot certati si vr sfaturi pentru
1. sa ma impac cu el sau nu?
2. daca da cum sa o fac?
3. el ma place sau isi batea joc de mine?
4.sa fiu cu unu' care ma place sa il fac gelos pe el sau nu?
Va rog ajutati-ma...aaa da eu am 13 si el la fel
Dar nu vr sfaturi,,, esh prea mica pentru baietii mai bine stai cu gandu la carte,, Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Madaliina0Mka a răspuns:

In general..Baietii care plac cu adevarat, atunci cand esti indiferenta cu el, incearca sa se bage in seama... Daca vrei sa aflii eu zic sa faci pe "indiferenta" cu el si.i-ati o prietena si vorbiti despre el si alt baiat si..de ex: spune care e diferenta intre ei si bla bla bla(ai grija nu zi indodeauna ca el e mai bun decat celaland o sa-i dai impresia ca il bagi in slavi mai zi ca ala ii mai de treaba etc.) daca "ala" vine si se baga cu tine in seama zici:"Parca nu vorbeai cu mine.N-ai ce face?" fa pe indiferenta... Daca cumva se supara si ii mai grav du-te la el si cere-i iertare(niste lacrimi nu strica, o sa-l impresionezi.) In felul asta iti vei da seama daca te place cu adevarat si poate veti fi si impreuna.Succes! kiss

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce fel de sfaturi vrei?
Gen: culcă-te cu el?
Aaa da, trăiește-ți copilăria!
Pa, pa.

| Vibrations a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ceva ma face sa cred ca traiesti la manastire

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Vibrations):

Bună.
Și mie îmi lași o altă impresie, te bagi în seamă cu japca!
Pa, pa.

| GeannyCatty explică (pentru Legiuitoarea):

Ma scuzati ca ma bag dar eu zic ca ar trebui sa va dati id-urile si sa va certati acolo..nu de alta dar unii folosesc TPU pentru a cere sfaturi si nu pentru a vedea cum va certati voi. La revedere

| 88Kronstadt a răspuns (pentru Legiuitoarea):

laughing Mie imi lasi impresia ca ai 78 de ani, si instigi la incultura sexuala, agramatism, si promovarea expresiilor de mahalawinking De ce nu te potolesti? Nu vezi ca ai ajuns de rasul pustimii? laughing

| 88Kronstadt a răspuns (pentru Vibrations):

Care manastire frate, nu vezi ce vocabular de mahala are? laughingwinking

| Legiuitoarea a răspuns (pentru GeannyCatty):

Bună.
Și unde vezi tu cearta?
A comentat nefondat și am avut dreptul la replică.
E greu să gândim, nu?
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru 88Kronstadt):

Bună.
Mda... la tine nu mă surprinde nimic! Vezi că am 100 de ani pe un picior, e grea matematica pentru tine.
Pa, pa.

| CaineleMagic a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Dupa cum vad ne-ai plictisit pe toti. Nu inteleg cum ai ajuns userul anului cand intru pe la toate intrebarile si tot ce vad este ca te iei de toti pentru alegerile pe care le fac. Fiecare isi traieste viata cum vrea si tu nu esti aici sa judeci ci sa ajuti ceea ce observ ca nu faci. Calmeaza-te si nu te mai ataca atata.

| Maui2012London a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Numai pentru tine :x

http://www.youtube.com/watch?v=DZFpEtbPWTo

Lasa-i in pace, TPU nu moare niciodata atata timp cat scursurile societatii insetati de atentie misuna pe aici.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru CaineleMagic):

Bună.
Să mă atac singură? Câtă confuzie faci!
O noapte senină să ai.
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Maui2012London):

Bună.
Mulțumesc pentru dedicație.
Numai bine!
Pa, pa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca iti place, impaca-te cu el. Nu ai de ce sa il faci gelos.

Răspuns utilizator avertizat
| crazyinlove a răspuns:

Asta e bataia ta de cap, marea ta problema la 13 ani? Fetito iesi afara si distreazate ~!