| anonim_4396 a întrebat:

Deci: imi place de un baiat din scoala si lui ii place de mine. Sincer as vrea sa fiu cu el, dar nu sunt pregatita momentan de o relatie. Imi place, nu vreau sa pierd ocazia. Acum se intuneca cam repede si nu voi putea iesi prea mult afara. Nu stiu ce sa-i raspund daca intreaba sau bate un apropo. Sugestii va rog. Funda

2 răspunsuri:
| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Te inteleg ca-ti place de acel baiat dar daca nu esti pregatita momentan de o relatie ar fi mai bine sa incerci sa ai o relatie de amicitie cu el, timp in care sa va cunoasteti mai bine.
Astfel, vei putea sa-ti dai seama cat de mult iti place de el si daca vrei, intr-adevar sa fii cu el.
Parerea mea este ca nu trebuie sa te grabesti deoarece o relatie cu un baiat trebuie sa ai in momentul in care il cunosti foarte bine pe baiatul respectiv si esti 100% sigura ca vrei sa fii cu el.
Altfel, iti pierzi timpul degeaba, in relatii in care nu te simti ok sau nu-ti place prea mult baiatul respectiv.
Daca iti va propune o intalnire seara, ar fi bine sa ii explici ca puteti sa va intalniti doar ziua pentru ca nu doresti sa-ti creezi probleme cu ai tai si apoi sa nu te mai poti intalni cu el deloc.
O prima intalnire te-ar putea ajuta sa te decizi daca vrei sa ai o relatie cu el sau nu dar si sa-l cunosti mai bine.

| FollowTheLight a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa ii raspunzi afirmativ la ce te intreaba.
Poate mai tarziu iti va parea rau ca nu ai fost cu el happy
Acum ai sansa asta, poate dupa va trece. Daca il placi si el te place nu poate fi atat de greu. happy