| Dianamsr a întrebat:

Deci nu am mai facut sex de 3 luni si ma masturbez din ce in ce mai des. Oare un vibrator m-ar ajuta?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-au terminat baietii de pe lumea asta? Fa-ti un prieten. Nici un vibrator nu face ce ar face un partener de sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca masturbarea sa fie cat mai placuta, eficienta si pe deplin satisfacatoare, in afara de vibratorul electric cu cap mobil, poti folosi si alte accesorii sau obiecte care intensifica satisfactia : siragul de bile de marimi diferite, periuta de dinti electrica, vibratorul intravaginal, etc, etc. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Desigur.
Dar de ce numai unul? Cu siguranță un dildo cu ventuză ar fi un accesoriu la fel de util.

| Sofer a răspuns:

Cred ca da, ca doar vibreaza si te aduce in extaz de placere. Ce varsta ai?

| mastadont a răspuns:

Eu zic că da, ar fi ceva nou și probabil și mult mai plăcut decât să-ți folosești doar mâinile. Dar mai bine ai încerca să faci sex cu cineva, cred că te-ar ajuta mult mai mult. Masturbarea este doar o substituire temporară pentru sex, de aceea și nevoia repetată și tot mai frecventă.

| Dianamsr explică (pentru mastadont):

Nu pot. Prietenul e plecat.

| Goete a răspuns (pentru Dianamsr):

Si cand se intoarce?

| Marius22222222222 a răspuns:

DC nu cu mana?

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Iti recomand coada de mătură, nu o sa dea greși.

| Viorel703 a răspuns:

Da, te-ar ajuta până vine prietenul tău înapoi

| Tarengura2004 a răspuns:

Nu iti lua vibrator pentru ca dupa aia nu o sa mai poti ajunge la orgasm in timpul sexului doar futete cu cineva