| anonim_4396 a întrebat:

Bună, deci nu știu ce să mai cred...

I-am reprostat lu al meu iubit că nu e lângă mine, că nu vorbește prea des cu mine și că mă ignoră.

La care dupa 2 zile am avut o discuție normală calma (cel puțin el că eu ma enervasem maxim la ce a putut scoate pe gură).

Mi-a spus fix așa "Să știi că mereu persoane care crezi tu ca nu sunt lângă tine ele mereu vor fi, cele care crezi că te ignoră și care crezi că nu tin la tine."

Nu știu, nu îl înțeleg absolut deloc în ultima vreme...
Mă urmărește în draci prin alte persoane, vorbeste cu mama enorm de mult că vrea o relație serioasă cu mine și din astea...
Mie îmi zice contrariul... Că nu că nu vrea, dar l-am luat, l-am ocolit prin mesaje și mi-a spus că ține la mine enorm.

Hellp vreau un sfat ceva... :'( :-(

4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Jocurile astea (de ambele parti) cu vorbitul pe ocolite, prin intermediari, nu sunt bune deloc. Aduce neincredere si ruperea relatiei.

| Eireann a răspuns:

Baietii in general nu prea isi exprima sentimentele si nici nu sunt atat de vorbareti. Daca te iubeste un baiat s-ar putea sa iti demonstreze prin gesturi care uneori nu par romantice dar arata grija pe care ti-o poarta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Eireann):

Daia nu vorbește cu mine.
Când e plecat... cand vine acasă ma sufoca cu mesaje...
Zice ca el nu vrea relatie ca el serioasa ca nu e pregatit ca e distanta. ca noi nu ne potrivim, dar noi "suntem împreună" de 2 ani jumate...
Eu nu mi-am dorit sa imi afisez relatia. am zis ca mai bine sa stim noi, familia si prieteni apropiați.

Pe mama o intreaba mereu ce fac
Ma alinta la ea și mie imi răspunde asa la vrajeala la mersi in sictir total.

| Adry05 a răspuns:

Probabil exagerezi tu cu cata atentie si etc vrei din partea lui, mai are omu si viata lui, nu poate sa-ti dedice tie tot timpul.