| AndreeaSexoasa69 a întrebat:

deci pe 9 si 10 am avut contacte sexuale neprotejate, pe 9 cu ejaculare inauntru, iar pe 14 mi-a venit mentruatia, astazi e ultima zi. si totusi mi se pare ciudat ca in juma de ora am trecut prin toate starile, mo durut capu apoi am avut temperatura, frisoane si am vomitat ..acu ma doare burta si capu... Nu stiu daca s ar putea sa foi insarcinata sau e pur si simplu mi o fo rau. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este urmatorul : Ultimele 9-10 zile ale fiecarui ciclului menstrual adica cele situate exact dinaintea MENSTRUATIEI sunt 100% NEFERTILE astfel ca un urma sexului neprotejat cu ejaculareaspermei in vagin, intretinut in data de 9 adica cu 5 zile inainte de pornirea menstruatiei, formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA. In aceste 9-10 zile barbatul poate ejacula sperma in vagin fara nicio retinere la terminarea fiecarui coit. Faptul ca menstruatia a tinut 5 zile reprezinta de asemenea garantia ca 100% NU s-a format o sarcina in ciclul menstrual terminat in data de 13 Iunie. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un lucur este clar: sarcian nu produce temperatura si frisoane!
Cel mai probabil ai facut insolatie sau o toxinfectie alimentara!

| AndreeaSexoasa69 explică (pentru Violleta2022):

Am mancat eu piersici ca proasta si m-am speriat de sarcina rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida daca manstruatia ti-a venit la 5 zile de la actul sexual.

| AlexLK a răspuns:

Eu cred ca ai mancat stricat totusi laughing
Ai fost prea aproape de menstruatie ca sa ramai insarcinata.(dar nu te baza intotdeauna pe asta)