| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

deci, sa imi astern povestea aici:acum cateva luni am cunoscut un baiat, el facand o impresie proasta, cateva saptamani am fost 2 necunoscuti, cand el venea eu pleca, apoi au trecu cateva saptamani, am inceput sa stam impreuna(+3-4 amici), el a inceput sa faca gesturi de ganul sa ma maingaie... dupa alte cateva saptamani, mi-a zis ca ma iubeste, eu nu l-am crezut, chiar daca eu tineam cu adevarat la el, apoi, intr-o zi m-a dezamagit spunandu-mi ca sta cu mine si de fapt nu a stat, si pe mess s-a certat cu o amica de-a mea, ei spunandu-i ca noi de fapt nu tinem la el, eu m-am suparat si i-am zis pe mess ca tin cu adevarat la el, ca il iubesc ca pe un frate, apoi, dupa vreo 2 zile, m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna, eu l-am refuzat crezand ca imi e doar un frate si atat, dupa 1 luna si ceva, am inceput sa devenium mai apropiati si m-a intrebat din nou, mai vrei?, eu am spus ca da, dar in acea zi, m-a lasat balta, plecand de langa mine pentru a se duce cu amicii lui la iubitele acelor baieti, m-am suparat, iar pe mess in acea seara i-am zis ca sunt foarte sad pe el, si i-am dat un sfat: sa nu mai trateze niciodata o fata cu atat indiferenta. dupa 2 zile a venit iarasi la mine in zoana, si-a cerut scuze, si l-am privi in ochi, era sincer, si m-a intrebat daca mai vreau sau nu, i-am zis ca nu stiu.acum au trecut de la aceasta 3 saptamani, iar week-end-ul trecut(sambata)am stat cu el, si cand am ramas singuri, in drum spre casa mea, ne-am tinut de mana, iar cand sa plec, ne-am imbratisat si l-am pupat pe obraz.simt ca tine la mine, ia eu il iubesc cum nu am iubit pana acum, insa nu prea am posibilitatea sa-l vad din cauza orarului.intrebarea mea este: cum sa ii arat ca il iubesc enorm, caci sunt genul de persoana timida, si problema e ca, trebuie sa ii arat asta in vreo 10 minute, cat am timp eu.deci? cum sa fac?

2 răspunsuri:
| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK explică:

Va rog sa ma scuzati pentru scris,tastatura mea nu functioneaza bine deloc,sper sa intelegeti,am scris si foarte repede, nu e vorba ca nu stiu sa scriu, e chestia ca m-am grabit si ca tastatura aceasta nu functioneaza asa cum trebuiewinkingmultumesc frumos!

| mada1414 a răspuns:

Eu zic ca el tine la tine mult dar nu poate sa-ti arate asta cand e cu ceilalti prieteni ai lui(cam majoritatea baietilor sunt asa). Si acum sa trecem la subiect eu zic sa-i arati ce simti luandu-l in brate,sarutandu-l, spunandu-i te iubesc uitandu-te la el in ochi. Lasa timiditatea mai ales ca stii ca tine la tine asa ca n-ar fi greu sa-i spui si tu acelasi lucru. Dupa ce vei reusi sa-i spui asta vei fi mai usurata(iti spun din proprie experienta). Si incercati macar in weekend sa stati mai mult impreauna. Si pentru ce ti-am spus eu n-o sa-ti ia mult, doar sa profiti de moment... Sper ca ti-am putut fi de folos... FUNDA?