| SwaggieBabee a întrebat:

Deci, uite cum sta treaba... Sunt fata, am 13 ani, si sunt intr-o situatie foarte complicata. Va rog, ajutati-ma cu un sfat bun puppy dog eyes. Imi place de un baiat de cand eram in clasa a 3-a. Intre timp, el a fost si cu prietena mea cea mai buna, dar acum, s-au despartit si nu se mai inteleg deloc. De atunci, eu si cu el suntem cei mai buni prieteni ( cam din clasa a 5-a). Acum 2 veri, am aflat ca ma placea 80% dar, deoarece aveam doar 11 ani, nu am facut nimic in legatura cu asta. El este genul de baiat care isi petrece foarte mult timp cu fetele. De la un timp, ne-am indepartat extrem de mult (pot spune ca, noi eram,, lipiti" ). Acum, nici nu ma baga in seama, vreun sms, NIMIC! Isi petrece timpul numai cu fetele de a 8-a. Nu stiu ce sa mai fac crying Acum, stau, si ma uit la pozele cu el si cu alte fete, pe facebook, si la cat de frumos vorbeste cu el, si pe mine ma ignora total. In ultima saptamana de scoala, i-am spus prietenei mele sa ii spuna ca il plac. Ea i-a spus, iar el a spus ca stia deja asta. straight face Un prieten de-al lui, ma place. Acum, ma gandesc cat de mult l-am facut sa sufere pe acel baiat, cand i-am spus ca il plac chiar pe prietenul lui, si nu pe el... Chiar nu stiu ce sa mai fac. El este un afemeiat. Nici macar nu mi-a dat un sms de Paste, chiar daca noi eram cei mai buni prieteni crying. Cred ca, nici numai sunt pe lista lui de prieteni crying. De curand, el a mers la pizza cu alte fete, iar pe mine nici macar nu m-a invitat crying. Ce as putea sa fac?crying( Nu mai suport sa stau in casa, si sa plang ca o proasta.puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Părerea mea sinceră este că ar trebui să îl uiţi pe acest băiat. Cu toate suferim destul de tare pentru o anumită persoană la un moment dat, însă este important să realizezi că acea persoană este mult sub nivelul tău, că nu te merită.
Este de datoria ta să îţi dai seama că unele prietenii nu mai pot fi recuperate şi că trebuie lăsate doar în trecut. Într-adevăr, ai simţit unele lucruri pentru acest băiat şi aţi trăit lucruri frumoase împreună, însă acum că s-a sfârşit, şi trebuie să admiţi asta, este inutil să îl regreţi. Gândeşte-te că a fost vina lui, că el s-a comportat reproşabil cu tine, şi că tu ai făcut tot posibilul să revii la ce-a fost înainte.
Presupun că în timp vei ajunge singură la aceată concluzie. Mult succes!

6 răspunsuri:
| AiDuTzA a răspuns:

Eu cred ca este un ipocrit si un afemeiat...si si daca a-ti fi impreuna, cred ca nu foarte mult timp, deoarece el sta cu fetele, si ar aparea gelozia, neincrederea s. a. m. d. Eu zic sa incepi sa vorbesti cu prietenul lui, poate iese ceva, si sa il uiti pe prostul astabig grin Have fun!:*

| Eusicamatat a răspuns:

El nu a stiut sa te pretuiasca mai bine ai dai o sansa si prietenului lui! parerea mea

| loveyouidiot a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa-l intrebi de ce nu va mai petreceti atata timp impreuna ca de obicei. Dar daca si dupa asta continua sa te ignore trebuie pur si simplu sa mergi mai departe. Succes :*!

| johnnyalexander a răspuns:

Te scot eu din tristetewinking la un joc de metin2

| SwaggieBabee explică (pentru johnnyalexander):

rolling on the floorlaughing)))

| johnnyalexander a răspuns (pentru SwaggieBabee):

Pai in mt2 se fac multe [ex:saruturi, emotii etc]laughing