| Monimoni1996 a întrebat:

Buna, Despre pastila de a doua zi, cele care ati folosit-o, cât v-a întârziat menstruatia?
Am luat si eu una si normal, calendarul spune ca maine vine, logic., maine...plus sau minus la zile cum ar veni. Dar problema e ca nu am simptome, gen pe mine ma durea sânii si se întăresc pana sa imi vina, însă nu am nimic. Cat ar putea întârzia? La fel, daca ati folosit, timp se cate luni v-a întârziat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe perioada urmatoarelor cateva luni de zile care in cazul fericit pot fi numai 3-4 luni, insa pot fi si de 9-12 luni in cazurile in care dereglarile hormonale sunt grave/severe, va trebui sa ''uiti'' ca exista acel ''calendar menstrual'' fiindca in perioada amintita datele care sunt oferite de acea aplicatie sunt 100% eronate, gresite, incorecte. Atat durata perioadei de dereglare a activitatii hormonale si implicit si a ciclului menstrual cat si intensitatea proceselor fiziologice care vor urma sa se produca, este cu totul imposibil sa fie anticipate sau previzionate. Din pacate. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| DonarisDona a răspuns:

7 zile mi-a întârziat maxim în primele 2-3 luni, după câte 3 sau 4zile următoarele luni timp de un an.

| Monimoni1996 explică (pentru DonarisDona):

Mai cunosti fete care au luat pastila? Gen cat timp, zile le-a întârziat?