| AndreeaDeea9907 a întrebat:

Buna dimineata, am si eu o nedumerire, si sunt speriata, am facut sex cu iubitul meu in ultima zi de ciclu, am facut sex protejat, dar s-a rupt prezervativul, mentionez ca nu s-a terminat in mine. Daca prezervativul s-a rupt pot ramane insarcinata? Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele prezentate si precizate reiese ca actul sexual a fost intretinut probabil cam in cea de-a 4-a, 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual. In aceste prime 5-6 sau chiar 7 zile ale ciclului menstrual formarea unei sarcini se poate considera ca fiind extrem de mica spre imposibila, chiar si in cazul in care ti-ar fi ajuns sperma in vagin. Iar in cazul in care sperma nu este ejaculata in vagin posibilitatea de a se forma o sarcina practic dispare in proportie de peste 99%. De asemenea daca mereu toate ciclurile menstruale ale tale au avut pana acum, o lungime de peste 24-25 de zile, atunci se poate considera/aprecia ca formarea sarcinii este in acest caz in proportie de peste 97-98% este IMPOSIBILA. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu, pentru ca perioada in care s-a produs actul sexual era nefertila.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu poti ramane pentru ca erai in ultima zi de ciclu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă se termina în buricul tău, sigur rămâneai.
Așa, ai scăpat.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu poti

| artemidak a răspuns:

Exista mici, foarte mici șanse, cam de 1-2% dacă s-ar fi terminat in terminat in tine, dar fiindcă nu nu sunt șanse deci nu îți fa griji.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu poți rămâne însărcinată pentru că erai în ultima zi de ciclu, care nu este fertilă, plus că iubitul tău nu a ejaculat.Chiar și dacă o făcea, tot nu rămâneai. Așa că stai calmă laughing

| gi4284 a răspuns:

Dacă nu s-a terminat în tine e clar ca nu..fratele meu e chiar greu sa înțelegi? sau sa gândiți?