| Alex29061992 a întrebat:

Buna dimineața oameni frumoși!
Revin și eu cu o întrebare, am terminat sa zicem relația ( întrebările din trecut ) după 6 ani, 4 ani toxici și intr-un final am.hotarat sa nu mai lupt, ea s-a mutat și a luat-o de la 0, eu am rămas cu apartamentul mașina și toate lucrurile
De 2 luni suntem despărțiți și de 3 săptămâni locuiesc singur, problema e ca, când s-a mutat ea a luat doar 30%Din haine, 3 perechi de papuci din vreo 20, 40% Din poșete și tot asa, sa zicem ca si-a luat cam 40% Din lucruri nu ma întrebați de ce, ca nici eu nu știu.
Nu am mai vorbit cu ea de 2 săptămâni, nu mi-a scris etc dar ma urmărește ( story etc ) ori a trecut peste ori nu știu
Problema e ca știu ca q fost relație toxica, ca exista șansă ca ea sa nu poată sa facă copii, ca nu și a dorit o familie etc, dar tot ma gândesc la ea, la cum eram în casa, sa zicem obișnuință
An încercat de câteva ori sa îmi refac viata dar de fiecare data când ma întâlneam cu o fata, ma simțeam vinovat, ca și cum as înșela-o, cum pot sa scap de problema asta? Ca nu reușesc, nu știu cum dar tot mi se duce gândul la ea, nu neapărat de sentimente ci mai mult ca persoana. Va mulțumesc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni de aici, ai nevoie de psiholog, cu cît amîni vizita la psiholog o sa cazi in depresie si in vicii cum ar fi consumul de alcool, si de acolo pana la sinucidere numai e mult.

| 19flo79 a răspuns:

Indiferent cum a fost o relatie, despartirea nu e placuta si amintirile vin neprogramat.
E normal sa existe nesiguranta si regrete dar daca stii ca ati luat decizia corecta atunci cu siguranta ca in timp va fi mai bine pentru amandoi...
Cateva sedinte la psiholog pot fi de folos.