| clauphotograph a întrebat:

Buna Dimineata

Pentru fete mai multe e intrebarea dar pot raspunde si baietii

Voi fetelor fiecare-nparte asa ce parere aveti de cand trebuie normal sa iti incepi viata sexuala?

Ce parere aveti de cele care o fac de la 13, 14 respectiv 15 ani?

Ce parere aveti despre cele care se masturbeaza si fac sex virtual si etc?

Astept pareri, raspunsuri si ce faceti si voi fiecare'nparte.

17 răspunsuri:
| catalina_2916 a răspuns:

Atunci cand sunt convinsa ca patenerul meu ma iubeste si ar face totul pentru mine. daca nu esti convinsa de sentimentele lui n are rost sa faci acel pas.te poate lasa cand "ti-e lumea mai draga"..trebuie sa ti castigea increderea in primul rau si nu prin vorbe, ci prin fapte..si nu, nu sunt de acord cu fetele care-si incep viata sexula de la o varsta asa frageda..in loc sa se bucure de copilarie, de cei mai frumosi ani...de sex ai timp o viata intreaga, dar acei ani nu se vor mai intoarce niciodata! fetelor, aveti grija de voi si respectati-va, ca daca n-o faceti voi, n-o va face nimeniwinking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fetele care fac sex de la 13 ani sunt fete hotarate care stiu ce vor de la viata.

| TeUrăsc a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Cee? La 13 ani eşti copil...Nu gândeşti aşa cum tebuie. Şi ştii ce vrei de la viaţa dacă te fuţi la 13 ani? Da ştii ce vrei. -.- Să fii toată viaţa o trfa penală. (Scuzaţi expresile)

| motherfuckerstyle a răspuns:

Varsta potrivita-18/19 ani

| Azµre a răspuns:

1) De la 18 ani în sus, atunci când poate sunteți documentate și aveți un psihic stabil, și nu veniți cu miorlăituri.
2)13-14-15 ani, astea ne trag țara în jos. Nu au părinți care să le educe. Dovadă cazul de ieri de la televizor 2 de 15 ani au făcut sex în baia liceului.
3)O prostie, masturbarea este tot pentru cele de peste 18 ani, și acolo ai nevoie de anumite cunoștințe.

| MissmysteriousS a răspuns:

Din punctul meu de vedere; viata sexuala se incepe atunci cand o ai maxima nevoie de ea; dar nici gand de la o varsta asa de frageda; poate avea consecinte destul de nefavorabile. Fiecare din noi isi doreste sa aiba pe cineva la un moment dat; e irevocabil sa nu-ti doresti asta, e imposibil sa fie programat. In ceea ce priveste masturbarea, fiecare e liber sa-si bata joc cat vrea ''pufu'' lui de propiul corp; poti judeca cat vrei aceste persoane; daca au o obesie sau o fac din obligatie atunci e o problema. Nu ai cum sa schimbi.

| Manuellllaa a răspuns:

1.17 jumate, 18 asta doar daca ai un iubit, va iubiti si vreti sa treceti mai departe nu din curiozitate cu pers nepotrivita.

2. O fac din curiozitate, isi distrug copilaria.

3. Panarame, obsedate dupa sex.

| SyndicateX a răspuns:

1 - Momentul in care incepi viata sexuala nu trebuie sa fie programat, indicat ar fi sa ai cel putin 17 ani de preferat 18 ani.
2- Au educatie proasta, se lasa usor prostite de baieti.Deobicei li se pune eticheta de "vagaboante mici".
3- Cele care fac sex virtual sunt vagaboante deoarece isi ofera trupul unor persoane pe care nu le cunosc.

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Fiecare fata incepe viata sexuala cand crede ea ca e pregatita, vb despre fete care provin din familii cu un statut social ok.
cele care se masturbeaza nu fac nimic rau chiar daca, au prieten.
Masturbarea a fost dintotdeauna practicata ca metoda ideala de oferire a placerii.
Insa, pe langa placere, masturbarea este extrem de importanta pentru sanatatea fizica, emotionala si psihica.
cele care fac sex virtula, pentru unele doar banii conteza...

| darialdoctorlav a răspuns:

Cu cat iti incepi viata sexuala mai repede cu atat mai bine! cele care se masturbeaza: perfect normal, iar cele care fac sex virtual: afacere!

| clauphotograph explică (pentru darialdoctorlav):

Tu pe care din astea 3 le-ai practicat sau le practici?

| darialdoctorlav a răspuns (pentru clauphotograph):

De cand suntem asa intimi sa-ti raspund la intrebarea aceasta?

| clauphotograph explică (pentru darialdoctorlav):

Intrebam si eu nu trebuie sa, sari asa la gatul meupuppy dog eyes

| Razvann97 a răspuns:

Atata timp cat exista dragoste si intelegere si cei 2 care indeplinesc actul sexual sunt deschisi unul altui, eu sunt de acord. DAR nu sunt de acord cu varstele 13 si 14 ani. Deabia pe la varsta aia incepi sa-ti dai seama de unele lucruri si sa intelegi unele chestii. Intre doi parteneri de viata trebuie sa exista in primul si-n primul rand intelegere si dragoste. In legatura cu fetele ce se masturbeaza si fac sex virtual, aici nu prea stiu, nu am intalnit cazuri, dar nu ai dat o varsta acelor fete. Zic eu ca daca simti nevoie, fa-o, dar in viitor sa nu regreti nimic. Eu zic ca e bine sa faci NUMAI si NUMAI ceea ce-ti place, acum daca asta le place lor. nu ai cum sa le-o iei din fata. Dar sunt impotriva chestiei cu "sexul virtual". In schimb, masturbarea este ceva normal la unii si ciudat la unii deoarece le e teama sa discute despre si sa-si cunoasca propriul corp. Cam atat. :p.

| clauphotograph explică (pentru Razvann97):

Eu am intalnit una care imi cerea sex virtual pentru a se excita sa ajunga la masturbare si orgasm

| Razvann97 a răspuns (pentru clauphotograph):

Si stiu ca daca ai fi incercat macar sa-i schimbi mentalitatea n-ai fi reusit, faza e ca multi VOR si INCEARCA sa se maturizeze repede deoarece nu mai e cum era odata, am 15 ani si vad in jurul meu numai penibilitati. Lumea se inrautateste, de la criminali pana la prostitutie.

| TeUrăsc a răspuns:

Puff...Păi fetele care îşi încep viaţa sexuală de la 13-14-15 ani sunt cam indecise. Cum să faci sex de la gen 13 ani? În fine. fata poate fii obligată. Sau foarte, foarte îndrăgostită. Când eşti îndrăgostit nu mai ţii cont de nimic.Şi ajungi să te culci cu cineva, chiar la vârsta cea mai plăcută a vieţi ( 13-14-15 ani). GooD. Ia r cele care se masturbează? Păi na. Nu am de ce să le condamn. Dacă asta vor ele? E corpul loc. Pot face ce vor cu el. Iar cele care "fac sex pe net" laughing. O fac pentru bani. Nu pentru că aşa vor ele. Xd. În fine asta au făcut toată viaţa. Prin asta îşi câştiga existenţa. Asta e. Aşa a ajuns lumea.laughing Asta e părerea mea. V-am dat-o cu pace.