| Angeleyes a întrebat:

Buna dimineata.
Spuneti-mi si mie va rog daca stiti,de ce cand fax dragoste si sunt foarte aproape de orgasm si poate chiar il am,parca ma feresc de acele stari, de excitare foarte mare si de orgasm? Simt nevoia atunci sa ma opresc si ii spun si lui sa o faca.
Nu inteleg de ce nu ma las purtata de val.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Esti prea mica, nu ai destula experienta si maturitate ca sa poti intelege tot ceea ce se intampla cu tine si cu actul sexual pe care il faci / suporti / accepti. Voi nu discutati in timpul actului, ce si cum, etc?! Cu oprirea aceea din teama - unii specialisti ar cataloga-o chiar ca egoism! - sau din excitare foarte mare, si de orgasm", risti sa dezvolti o disfunctie relational sexuala foarte problematica si greu de rezolvat ulterior! Si a nu fi cu mintea sufletul si corpul acolo, e iar o problema, care conduce la intrebarea "Si de ce o faci atunci?!". Mai exerseaza, dar fiti sinceri, prezenti si pasionali!

| Oana92 a răspuns:

Pentru ca te concentrezi prea mult pe ideea de orgasm. Concentreaza-te mai mult pe placere, pe ce simti exact cand faci dragoste si lasa orgasmul sa vina de la sine. Sexul nu e o intrecere si nici o proba de sport, e placere si iubire.
Bafta!

| Vix999 a răspuns:

Poate in sinea ta nu consideri ca ar trebui sa faci sex. Ceva te tine de la a te simti bine. Fie esti inca prea mica si nu trebuia sa iti incepi inca viata sexuala, fie ai o familie mai stricta si te gandesti ca daca ar afla ar fi nasol (ca e o rusine pentru o femeie sa ii placa sexul), fie ti-e teama de ceva anume in timpul actului sexual...fie este o senzatie mai noua pentru tine si inca nu ai invatat sa te bucuri de ea.

| FastAndFurious a răspuns:

Ti-e frica sa nu ramai insarcinata, poate, in sinea ta. De aia nu esti cu totul acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Manuellllaa a răspuns:

Poate te plictisesti prea repede. POate doresti ceva mai extravagant, mai salbatic si e sex.Sexul se poate numii salbatic.Si poate ai retineri din cauza ca ti-e frica sa mergi mai departe sa nu fie alte probleme.[bebe].Sau iti e rusine pur si simplu si nu stii cum ai putea reactiona.Nu stiu, incearca sa treci peste asta, incearca sa fi cat mai excitata, pentru ca atunci placerea e mai mare!

| minaj a răspuns:

Ori e frica sa nu ramai insarcinata, ori de rusine pentru ca nu stii cum vei reactiona!