| snakemmp6 a întrebat:

Buna din nou! laughing)
Cunosc un băiat de 2 ani, la început m-a întrebat dacă vreau sa fim împreună, îl plăcea foarte mult. Am fost împreună cam 2 luni iar apoi s-a răcit, am rămas prieteni. De atunci ne-am tot văzut, am vorbit pe mess, wap, insta etc. Eu îl iubesc, de câte ori își face relație plâng, sufăr, chiar îmi pasa de el. De câte ori ma baga în grupuri pe mes încearcă sa facă mișto de mine și spune ca nu am fost niciodată împreună, e un fel de bad boy. Cu mine când merge și când vorbim în privat se poarta altfel și când e cu băieții se poarta rece. Îmi tot zice ca ma iubește și ca tine la mine. Vorbim 2 zile zi și noapte pana la 5 dimineața iar după 1 luna nu mai vorbim, se poarta urat și etc. Spune ca vrea sa ne vedem vara asta și sa mergem la mare iar apoi face mișto de mine, ma blochează, înjura, are glume de prost gust etc. Nu îl înțeleg, mie chiar îmi place de el și țin foarte mult la el nu știu dacă sa îl las sau sa continui, uneori îmi da șanse și alte ori ma alunga. Încerc sa îl blochez și sa îl scot din viata mea dar nu pot, îl deblochez și ma gândesc la el mereu. Nu știu ce sa fac. Poate par vreo copila de 15 ani sau cringe dar nu știu ce sa fac. P.s nu, nu am 15 ani.
Nu vreau hate și vreau cât mai multe răspunsuri care ma pot ajuta, VA ROG!

Răspuns Câştigător
| cristian200313 a răspuns:

Baiatul e cam nesimtit dupa parerea mea, eu zic sa stai departe de el, pentru ca este o persoana toxica, din punctul meu de vedere, isi bate joc de tine si de viata ta personala, eu zic sa treci peste asta si sa ti gasesti altul baiatul mai frumos.

| cristian200313 a răspuns (pentru cristian200313):

Plus, ca, nu trebuia sa ii permiti toate acesta ca sa te faca sa suferi, un block nu ar merge? Doar nu exista multi baietii ca el, adevarul ca sunt baietii normali si cu mintea, nu ca el care face de astea, doar sa suferi.
Eu candva aveam 15 ani, am patit asa cu o persoana si am preferat sa ii dau block si sa imi vad de viata mea, si ma simt bine in prezent. Ar trebui sa faci si tu la fel.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dă-l mă naiba de prost, ce ți-o plăcea la asemenea papițoi?

| snakemmp6 explică (pentru Adry05):

După cum am menționat îl plac de vreo 2 ani și încă nu mi-a trecut sa zic asa, nu știu ce sa zic.

| Adry05 a răspuns (pentru snakemmp6):

Ok, dacă ăsta ți se pare motiv să stai după toți proștii, n-ai decât, că pe timpul și nervii tăi stai laughing)

| Cristina788 a răspuns:

Doamne,prietenul tău se comportă la fel ca fostul meu iubit lângă prietenii lui era rece, se amuza mă bloca pe Facebook și a doua zi îi trecea.
Era din alt oraș și am aflat că avea alta prietenă.
Poate e cineva intre voi care îl face să se razgândească trebuie sa te întâlnești cu el si vezi cum se comportă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O persoana ca el nu poate fi indreptata niciodata, suferi dupa el degeaba. Daca tinea la tine, nu facea misto de tine in fata altora, si mai ales, nu-ti dadea sperante false. Faptul ca se da pe langa tine cand sunteti doar voi, apoi are glume de rahat de fata cu altii, este de neiertat. Nu ajungi nicaieri cu un bombalau din asta, doar iti ocupa timpul, si iti distruge viata.
Daca un baiat bun si-ar dori sa fie cu tine, dar ar afla de circul pe care il induri cu tantalaul asta, ar renunta la tine, din start. Nimeni nu vrea "carpa" altuia.
E evident ca orice contact cu tipul ala este o prostie din partea ta, ai doar de pierdut, daca il mai lasi sa afle ceva despre tine.

| Emma30555 a răspuns:

Nu ai ce sa i faci lui, doar sa îl lași, sa te îndrăgostești de alt băiat, pe asta îl vrei doar ca nu l poți avea, nu e nimic special la el, are comportamentul asta tupeist și probabil ți se pare interesant. Comportamentul lui e asa fiindcă ii merge și practic ii permiți prea multe, ar trebui sa schimbi tactica sa nu l mai bagi în seama

| Endoryus a răspuns:

Nu ai 15 ani dar gandesti ca una de 15 ani. Din descriere e un mitocan dar tu? Stai cu unul de genul, o sa mai ai "relatie" cativa ani asa pana ajunge sa te baga ca dupa sa te plangi ca multe de genul " toti sunt niste porci, bhuhuhuhu". Rupe relatia cu el si gata. Sunt o gramada de baieti mai normali, nu boschetari ca asta.

| Uxellodunon a răspuns:

Baiatu tau e abuziv si o persoana toxica de care ar trebui sa te distantezi pentru binele tau.