| ioana_5244 a întrebat:

din nou probleme cu prietenul, dar cred ca de data asta definitive.nu stiu ce sa intampla cu el.are un comportament foarte ciudat si schimbat-or.sa va povestesc...azi urma sa aiba un examen si m-am inteles cu el cu o seara inainte ca ma suna dupa ce iese de la examen sa imi spuna daca l-a trecut(asta trebuia sa fie pe la 9)imi pun ceasul sa imi sune la 9 ca sa fiu pe faza cand ma suna(pe degeaba) ca oricum nu m-a sunat.ma suna sora-sa pe la 2 si imi spune ca prietenul meu inca nu a ajuns acasa.pe la 2 jum ma suna si el si nu apuc sa raspund si ii fac un bip ca sa ma sune inapoi.nu ma suna.seara ies afara uramand sa ne intalnim cum facem de obicei.vine afara da mana cu toti baietii de acolo.nu ma saluta.si dupa vreo 5 minute isi aminteste ca sunt si eu pe acolo si vine si ma pupa.si nu zic nimic nici nu ii atrag atentia ca dc nu m-a sunat.si incepe sa imi zica ca dc nu raspund la telefon bla bla.si ca il dispera figurile mele.deci eu nu i-am zis absolut nimic.nimic.si il dispera figurile mele.cand am auzit am ramas cu gura cascata. m-am uitat la el si am plecat de acolo.chiar nu il mai inteleg. dupa un an de zile mi-am dat seama ca nu il cunosc deloc.si din intamplare intra o prietena de-a mea pe el pe messenger si il intreaba cum o mai duce cu mine, el spunandu-i ca bine ca ne-am desp ca s-a saturat de figurile mele si asta pentru totdeauna.nu mi-a venit sa cred.nu stiu ce figuri am avut eu. ori sunt eu tampita si nu pot sa-mi dau seama sau nu stiu.chiar nu stiu.acum imi dau seama ca am pierdut un an de zile asa.pentru un nimic.il iubesc foarte mult, dar cred ca a venit timpul sa il uit. voi ce ma sfatuiti? as vorbi cu el si l-as intreba ce are(pentru ca nu mi-a trimis nici un mesaj sau sa ma sune deloc de acum seara)imi pare rau ca v-am plictisit cu romanele mele, dar chiar am nevoie de un sfat.multumesc.

5 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Urmatorul capitol din roman ar terbuie sa fie " Lamurirea situatiei". Pana atunci nu vei putea merge mai departe. Scrie-l cat mai repede posibil si tine-ma la curent!

| danielagoldica a răspuns:

Pune mana si invata gramatica limbii romane ca habar nu ai sa te exprimi coerent si nici sa scrii corect romaneste. In ceea ce priveste relatia cu iubitul tau de multe ori baietii se plictisesc cand au langa ei fete proaste.

| Laryysuka a răspuns:

Hm...
paithinking
dk nu i`ai dat beep la 9 cand trebuia sa te sune?
cred ca trebuie sa il intrebi si tu de ce nu te-a sunat...
eu cred ca i`ai dat prea multa libertate...
sau l`ai iertat de prea multe ori si s`a obisnuit sa faca ce vrea...
dar chestia cu iesitul afara si sa nu te bage in seama, doar dupa 5 minstraight face
mi se pare o chestie aiurea...adika dupa 1 an de zilestraight face
ar trebui sa te interesezi sau sa il intrebi...
daca te mai iubeste... s`a indragostit de alta, sau ce a patit...
eu zic sa discuti cu el intre 4 ochi si civilizat, fara cearta sau ton ridikat:*
succes!

| alexutu001 a răspuns:

Buna, in primul rand tin sa mentionez ca nu m-am plictisithappy imi face placere sa-i ajut pe oameni mai ales ca pe la 3:40 nu am somnlaughing asa sa trecem la problema ta:
1.Eu cred ca ar putea avea pe altcineva daca se poarta asa cu tine.(e doar o parere)
2.De vorbit cu el nu cred ca mai ai sanse vorbiti el poate zice ca se va schimba se schimba pentru 1, 2maxim 3 zile si apoi revine la loc(stiu din proprie experienta cum faceam cu prietena care imi zicea sa ma schimb sa nu mai fiu geloschatterbox de parca eu eram de vina asta era motivul ei )
3.Stiu cat de greu iti e dar parerea mea e sa gasesti un baiat care sa te aprecieze si care sa merite dragostea ta.
4.Se observa din faptele lui ca nu mai tine la tine ca e ceva la mijloc, poti incerca sa vorbesti cu el sa vezi ce-ti mai poate zice dar raman la concluzia ca sa-l uiti.Bafta:*

| ioana_5244 explică:

Draga mea daniela, nu ti-am cerut sa imi analizezi textul.am pus intrebarea ca sa imi dea cineva un sfat. daca chiar nu ai ce sa faci analizeaza persoana ta si apoi spune de altii.eu nu cred ca te-au durut ochii sau altceva cand mi-ai citit intrebarea incat sa faci comentarii stupide la adresa mea.asta e ce sa faci. daca tu crezi ca ma atingi unde ma doare cu injuraturi tin sa te anunt ca gresesti.pacat ca cei sapte ani ai tai de acasa au fost facuti cu femeia de servici. imi cer scuze oameni buni pentru greselile de ortografie pe care le-am avut, dar ma grabeam.si multumesc celor care m-au sfatuit.