| anonim_4396 a întrebat:

Buna din nou TPU! am 13 ani si prietenele mele sunt indragostite si li se pare ciudat, dar totodata amuzant ca nu m-am indragostit pana acum de nimeni. mi-a placut un baiat, dar pe la 6 ani laughing deci nu era nimic serios logic.problema este ca vara asta l-am vazut din nou. el avea bunicii langa casa bunicilor mei de la tara si acolo l.am cunoscut, el nu a mai venit pe la tara cativa ani, in jur de 3 ani, iar vara asta cand l-am vazut parca era mai dragut ca inainte. nu am vorbit cu el pentru ca, sincera sa fiu mi-a fost putin jena, dar adevarul e ca nu stiu de ce. oare sunt indragostita de el? va intreb pe voi pentru ca imi este putin jena sa le spun prietenelor mele, deoarece ele m-au considerat pana acum modelul lor : dor 10 la scoala, fara iubit, prietena care stie sa le asculte etc, si nu vreau sa le dezamagesc. ce sa fac? oare chiar imi place de el? el nu sta in acelasi oras ca si mie, deci singura oara cand ne vedem este vara si atunci foarte putin si nu am curaj sa il privesc in ochi sau sa ii vorbesc. rog seriozita!

Răspuns Câştigător
| dana85 a răspuns:

La varsta ta, traieste-ti copilaria si nu o incarca cu probleme care isi au locul si, mai ales, timpul lor. E vremea zilelor fara griji, a noptilor linistite si diminetilor rasfatate, tarzii, in pijamale, a viselor de copil.Nu sari peste nici o etapa a vietii tale si nu forta drumul spre maturitate, care oricum va veni cu frumusetile si problemele ei.

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Eu cred ca il placi putin. insa e mai bine sa il uiti k la 13 ani o relatie nu dureaza prea mult si sfarsitu e tare dureros. ramai fara perfecta puternica distreazate si ajutati pr.:X

| Saammyyy a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu fetele, ele te vor intelege suta de %(poate chiar se vor bukura) si cere sfatul lor, ele te stiu mai bine decit oricine de aici! happy

| SerbanElyan a răspuns:

Eu zic sa nu incerci cine stie ce dar daca te uiti la el si el se uita la tine, daca simti ceva parca ai vrea sa nu se mei uite asa inseamna ca il placi mult...Te poate rani deci mai bine uita-l.Si cum nu merg relatiile la distanta

| vladix2011 a răspuns:

Pai... iubirea e dulce, sh cred ca iti place de el pur si simplu fara motiv,,, pentru ca asta iti spune inima.Nu fi timida! Vorbeste cu el! Chiar daca esti,incearca! Dragostea e un lucru important care nu trebuie pastrat doar in suflet fara ca nimeni sa stie! De unde stii,poate va potrivitzi! N-ai de unde sa stii! Si proble cu intalnitu: in timpu scoli va vedeti pe camera,mes,scrisori, email, etc. Poaate chiar telefon mobil sau Skipe

| Naomi16 a răspuns:

Părerea mea sinceră? Nu ești îndrăgostită de el.Dar îl placi.Asta cred că se vede și cu ochiul liber.Și eu sunt la fel de timidă cu tine.Btw.Nu cred că are de ce să-ți fie rușine să le întrebi pe prietenele tale.Doar de asta sunteți prietene bune.Cum ele au probleme, așa ai și tu.Nu e nimic rușinos :*