| anonim_4396 a întrebat:

Bună, doresc sa-mi explice o persoana cu experienta cum sa ma comport frumos cu o fata dar sa nu o respect. Asta vreau deoarece cred ca din cauza asta băieții întra în asa zisul friendzone. Dacă nu în asta consta întratul în fz spuneți-mi voi ce credeți. Încă ceva, fetelor le place sa fie luate în brate sau sa fie ținute de mana când vorbesc cu un băiat?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Nu cred ca este nevoie sa te comporti urat cu o fata ca sa eviti friend-zoneul. Poti sa te comporti foarte frumos cu ea dar sa nu te pozitionezi in relatie ca si un prieten, baga niste glume cu tenta sexuala, apropie-te de ea intr-un mod doar tangential sexual incat sa nu para ca nu esti in stare sa faci o miscare.

Fetele la noi..pt un motiv dubios asteapta ca noi sa facem primul pas..si chair daca nu ai de gand sa-l faci, lasa-ti o portita pentru viitor.

Răspuns Apreciat de Editori
| 10Anonim01 a răspuns:

Mai oameni buni, asta cu baietii/fetele buni/e sunt aruncați/e în friendzone doar pentru simplul fapt ca se comporta frumos si respectuos, nu exista PUNCT
E un mit.
Prietenii sunt pusi in friendzone pentru ca sunt prietenoși
Nimeni nu ne este dator doar prin simplul fapt ca noi am ales sa ne comportăm ca atare.
Gândește-te asa, în momentul în care ești în asa zisa societate si te comporți frumos, nimeni nu o sa iti ofere o prajiturica pentru lucrul acesta. Dacă oameni aleg sa fie nerespectuoși, treaba lor, tu ti-ai facut datoria. Fiecare dintre noi are gusturi și opinii diferite, de aici si refuzurile. Nu poti spune ca, "m-am comportat frumos si X m-a refuzat". Eu una nu cred ca, cineva ar alege un egoist antipatic în locul unei persoane altruiste si respectuoase.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Hmm...

Acest "comportament frumos" e atat de vag, atat de lipsit de sens, majoritatea ar spune ca, vorbind frumos cu fetele, amintindu-le cat de frumoase sunt din 5 in 5 minute, si fiind mereu la dispozitia lor, ai un comportament frumos.
Gresit, extrem de gresit.

Te comporti frumos cu o fata, tratando ca pe o fata, si, mai important de atat, comportandu-te tu ca un barbat.
Asta inseamna sa fii mandru, sa fii starnitor, si usor arogant.

| Plato a răspuns:

Foarte probabil sa ai undeva sub 15 ani. Daca ai peste, e grav. Fz exista deoarece nu poate avea 100 de iubiti, nu poate si nu trebuie sa accepte toate avansurile. Absolut orice femeie din lumea asta vrea sa fie respectata, de fapt orice persoana, nu doar femeie. E specific omenesc. Totusi, stiu la ce te referi, la alea care saliveaza cand sunt ignorate si tratate de sus de asa-zisi "badbou(y)". Acele fiinte intra intr-o categorie atat de josnica, incat eu nici macar nu le-as mai numi femei. Sunt dezumanizate si lipsite de orice sens în gandire. Eu nu cred ca-ti doresti o astfel de fiinta, ci o femeie demna si respectabila. Cel putin eu asa iti recomand. Cat despre îmbrățișari si restul, orice gest de afectiune va fi mereu bine-primit de catre cineva care te iubeste. O repulsie fata de acestea ar trebui sa-ti dea de gandit. Nu exista prea multa afectiune, pur si simplu nu exista. Afectiunea reprezinta iubirea, iubirea reprezinta fericirea. Cine ar zice stop fericirii? Cine ar zice ca e prea multa fericire?

| Elliana534 a răspuns:

Caut "how to be a fuckboy" p goagle