| dulcica87 a întrebat:

Dragele mele mamici, va rog o parere. De o saptamana mi s-au umflat sanii, sunt durerosi, am stari de ameteala, arsuri, sunt balonata. Am avut contact cu sotul meu in perioada fertila dar fara ca el sa termine. Imi doresc enorm un copil poate de asta imi este f teama sa-mi fac un test. In principiu menstruatia ar trebuie sa fie in 5 zile. Aveti vreo idee? Mersic

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta va sta mintea doar la cratita si copchil dar nu aveti macar notiunile si educatia minima in ceea ce priveste conceptia, asa sunteti toate care va maritati prematur, la voi doar cratita primeaza NU cartea, jalnic

| corbulalbrosu a răspuns:

Pai daca iti doresti un copil cum crezi ca ar putea sa ia nastere acesta daca in perioada fertila sotul nu a ejaculat in vaginul tau. Starile descrise de tine nu se pot datora unei sarcini deoarece in principiu abia daca ieri sau azi s-ar fi putut produce nidatia adica inradacinarea ovulului fecundat in peretele uterului, in endometru. In nici un caz in prima saptamana de dupa ovulatie nu pot sa apara sau sa se manifeste stari care sa fie semne de sarcina.Acestea pot sa apara insa nu obligatoriu si de abia dupa trecerea a minim 5-6 saptamani de sarcina. Probabilitatea sa fi ramas insarcinata in conditiile descrise este destul de mica sau aproape imposibila. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ati facut sex in perioada fertila si el nu a ejaculat in tine, nu veti avea niciodata un bebelus. Asta inseamna ca tu iti doresti iar sotul nu isi doreste un bebelus.

| raluk27 a răspuns:

Din descrierea ta, e vorba de sindromul premenstrual. Mai exact, trebuie sa iti vina.
Nu se pune problema unei sarcini, daca nu a avut loc ejacularea. N-are rost sa-ti faci test, ca iti iese negativ 100%. In primul rand, sotul nu a ejaculat in vagin, si in al doilea rand e mult prea devreme.
Asa ca, mai incercati o data luna viitoare.

| dulcica87 explică:

Dragul meu/draga mea viergedegraissedevache, tin sa precizez ca nu m-am maritat devreme cum crezi si nu stau nici la cratita, am terminat 2 facultati pentru cultura ta generala. Invata sa dai un raspuns competent, daca nu esti in stare te invit sa-ti stergi contul.

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru dulcica87):

Imi pare rau ca intervin si eu dar daca tu iti doresti un copil de ce sotul tau nu a ejaculat in vagin? Ori el nu isi doreste un bebe?