| wolfy_7097 a întrebat:

Buna dragi utilizatori ai siteului TPU, am o relatie de mai bine de 1 an si simt ca ma sufoc si nu sunt de acord cu cateva lucruri si nici nu pot renunta asa, deci sa zic cateva lucruri mai recente in seara de inviere noi am pierdut copilasul de aproape 3 luni datorita ca nu am fost deschisi cu parintii ei si doar am vrut sa facem sa le spunem intr-un mod mai frumos adica sa o cer de paste si dupa sa le spunem, ei bine nestiind au pus-o la treaba si tot felul de chestii si eu am rugat-o sa ramana la mine nu ca sa faca treaba ci sa stea linistita dar ea a inteles numai ce a vrut ea si asa am avut primul avort spontan in masina cu ea in brate plangeam si dupa a treia zi de paste am plecat in Germania nah la munca ca acasa nu am decat un tata bautor si am incercat sa lucrez in tara mai bine de jumatate de an doar sa fiu langa ea si nu a mers nu reuseam singur sa ma descurc cu toate sad asa ca am plecat, bine dupa ce am plecat si ai ei si ea baga tot felul de vina in mine ca am vrut sa le omor copilul lor si asa mai departe ca s-a simtit vreo 2/3 zile rau tare, nu ma mai simt bine deloc si cum a venit sambata s-a simtit mai bine si tusti la discoteca si nu prea sunt de acord tinand cont ca mi-am tot facut griji de tot felul si m-am blestemat singur, stie ca m-a supara si ma doare cand se duce si umbla prin oras a prost, si eu stau singur cuc si macar nu vorbeste cu mine, ma jigneste prea mult hai sa dau un exemplu "astazi mi-a reprosat ca as avea tot felul de treburi cu nu stiu care, nu stiu care si chiar nu ma intelege ca nu am treaba cu nimeni, nu mi-a sunat o data telefonul sa ma caute una nu am trecut pe drum sa ma salute alta macar un salut sa zic asa si cuvinte de genu "jet", "du-te si nu mai veni", bou si etc etc, face sa para ca si cum ei i-ar fi usor sa renunte la mine doar pentru ca se aranjeaza si se vopseste toata ziua si sta pe Facebook cauta likeuri si aprecieri, i-am zis ca ma deranjeaza sa umble asa si nimic, e ultima, e ultima si tot asa mereu, iese cu unchisu ci ca si stiu ca ala are masina plina de panarame mereu si e normal sa nu fiu de acord, de cerut tot am cerut-o dupa ce am pierdut bebelusul si nu stiu ce mai pot sa fac sad

Va rog o idee un raspuns ceva, v-as da tuturor funda daca as putea indiferent de raspuns

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Uite cum văd eu lucrurile, din ceea ce ai spus tipa el la fel de dezchilibrată emoțional ca și tine, toate chestiile astea gen discoteca, Facebook-ul sunt moduri de-a evita durerea, de fapt preferă să dea vina pe tine decât să-și recunoască vina tocmai pentru că știe că e vinovată, dar îi e greu să accepte asta. Lucruriile ar fi stat diferit dacă n-ai fi plecat la muncă deoarece avea nevoie de sprijin emoțional, în acest caz v-aș fi recomandat să mergețibla consiliere de cuplu, dar când ai plecat, ea s-a dus la ai săi și fac pariu pe ce vrei că familia ei nu te suportă deci au profitat de slăbiunea ei emoțională și au dat vina pe tine. Trist, dar adevărat așa a pățit și unchi-meu și din păcate a divorțat din cauza guri lui soacră-sa. Ce te sfătuiesc? Treci peste, viața merge înainte.

| wolfy_7097 explică (pentru SG1995):

Ai nimerit-o automat cu ai eu, inseamna ca si restul ar fi adevarat, jigneste prea mult prea mult sad nu stiu de ce... thinking

| SG1995 a răspuns (pentru wolfy_7097):

Ahm, deci nu știu ce să zic, ieșiți undeva amândoi, fără să se bage ai iei, și vorbiți, chiar dacă nu ești vinovat, spune-i că îți pare rău că a pierdut copilul, dar că trebuie să încercați să vă reveniți, îi poți sugera să faceți terapie de cuplu.

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci. Daca iti aduce astfel de acuzatii, s-a terminat. Alta. Oricum, ideea ca e mai frumos sa o ceri de Paste nu se bazeaza pe nimic, e o ambitie prosteasca. Ai amanat sa o ceri, si ea era gravida. Eu sar la bataie pantru tine, si acum hai sa mergem sa ne batem pentru mine. Dar tu imi zici ca o sa mergem de Paste, ca asa e mai... frumos!

| AndCat26 a răspuns:

Daca ea nu a ascultat de tine cand ai vrut s.o opresti sa nu se duca sa faca treaba, inseamna ca nu a interesat.o, si nu s-a gandit la copil sa nu pateasca ceva. Probabil ea nu e constienta ca tu iti doresti un camin cu ea. Poate nu sunteti pe aceiasi unda, si ea nu.si doreste aceleasi lucruri ca si tine. Poate tu esti genul de persoana muncitoare, care doreste sa.si intemeieze o familie, si poate ei ii plac distractiile si nu are ganduri pentru o familie. Cred ca doar comunicarea este o varianta. Vorbeste cu ea si spune.I toate lucrurile astea pe care ni le.ai spus si noua, spune.I ce te deranjeaza. Si vedeti ce este de facut! Sper ca te.am putut ajuta!

| Ssspup a răspuns:

Frate. Poate ce o sa zic acum va suna Putin cam naspa, dar...:eu cred ca ea nu te merita! Poate ca esti prea bun pentru ea. Măcar nu ar fi trebuit sa dea vina pe tine pentru pierderea copilului, desi e doar vina ei. Poate ca ea crede ca poate sa facă ce vrea fără sa ii pese de tine. Pana la urma, ai si tu senimente. Mna..nu stiu ce sa zic. Poate ca ar trebui sa te desparti de ea. daca chiar te iubea nu făcea toate astea. Oricum, ai grija de tine si sper ca ti-a fost de ajutor :*

| wolfy_7097 explică:

Se mai poate continua discutia? adica mai raspunde cineva daca postez si restul povestii?