| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragii mei.[fUNda] Multumesc celor ce au rabdare sa-mi citeasca mica poveste si sa-mi dea un sfat"

Am sa zic mai pe scurt, am 17 ani si 6 luni, nu am avut niciodata o relatie serioasa sa zic ca ma iubeste si mi-a demonstrat...acum 9 luni incepuse sa ma caute un baiat, vecin cu mine, el face 19 ani pe 1 ian,nu am vorbit niciodata cu el sau sa ma salut, eram distanti, insa stiu ca nici el nu a avut o relatie serioasa a stat cu o tiganca apoi sa scape de ea a stat cu o colega ce avea 2 copii.in fine...el e un baiat respectat si familia lui de asemenea.
A fost extraordinar de frumoasa perioada asta, ne iubim enorm de mult si iata unele motive pentru care mi-a demonstrat:
1.Acum 3 luni parintii lui nu`i mai permiteau sa stea cu mine din cauza bunicilor, insa el a facut tot posibilul si acum suntem impreuna nu pe ascuns.
2.Cand am "crize" de nervi sau suparare si eu sunt de vina si`i mai zic"gataa,ne despartim" ma suna si plange si nu s-a intamplat odata ci de N ori, si`mi spune"Intr`o relatie se iau decizii in 2, si eu nu sunt de acord sa te desparti de mine.
3.Si ajung la punctul culminant, a fost vorba ca in orice relatie de "dragoste", acum 2 luni i-am zis ca nu sunt pregatita,m-a inteles,insa el tot spera si spera pentru ca eu eram de vina, eu il intartam...ii spuneam,"cand o sa fiu pregatita"si intr-o seara ne jucam si mi-a spus"pui dar tu esti pregatita, te simt".Ma simteam excelent el ma facea sa ma simt asa.Am trecut prin foarte multe,nu ma jignit niciodata,si simte cand am ceva, nu stiu cum de face, eu incerc sa nu par insa imi spune"tu ai ceva"...imi spune toate secretele lui si din casa lui.Eu la fel.Acum pe 1 e ziua lui, mentionez sa spun ca este la facultate, suntem la 200 km distanta,insa nu ne impiedica distanta,pot sa jur ca nu ma inseala si mi-a spus`o si el, mi-a zis ca nu vrea sa ma piarda din prostiile pe care le-ar face, de aia nici nu face.Mi-a spus ca ma asteapta cat e nevoie cand ma simt eu pregatita insa mi-a spus sa nu uit ca el ma asteptat 9 luni si numai fiind virgin nu a facut`o de 1 an si e capabil sa mai astepte,eu punandu`l l incercare i-am spus o facem in septembrie de majoratul meu, el mi-a zis ok, cand esti pregatita,"insa daca ti-e teama ca o sa ne despartim sau o sa ma despart de tine tu nici peste 2 ani nu vei fi pregatita,si are dreptate"asa i-am spus"ca mi-e teama sa nu ne despartim",mi-a spus"hai cu mine in fata bisericii sa ma jur ca nu o sa ma despart de tine, dimpotriva o sa ne iubim si mai mult, mult mai mult.Aseara ne-am"ciondanit"putin insa nu a adormit pana nu i-am spus eu ca numai sunt suparata, pe la 11 vorbeam apoi trecea o jumatate de ora imi ttrimitea mesaj cu"te iubesc" si am tinut`o asa pana la 3 dimineata.sad.De ziua lui zicea ca mergem la patinoar, el o sa plece la facultate pentru ca are examene si vrea sa invete si`l inteleg, insa as vrea sa fac primul pas.Si nu`mi spuneti raspunsuri gen"daca te simti pregatita", fizic ma simt mi-a zis`o si el, psihic am momente cand as faceo si gandesc in felul urmator"Ma sunt fete care o fac la 20 de ani pentru prima data,si poate cred ca o fac cu baiatul care merita insa nu e asa deloc, o fac cu cine nu merita si degeaba, insa sunt fete care o fac de la 15-16 ani si scriu ca au trecut 4 ani si inca sunt cu primul baiat din viata lor"Eu una asa gandesc.El mi-a explicat totul,cum o sa fie, ce o sa fie, o sa cumpere 2 pachete de prezervative,servetele umede,sampanie,mi-a trimis o poza cu petale si trandafiri pe pat si m-a intrebat daca imi place,bineinteles spunandu`i ca da,si mi-a zis vreau sa fie special pentru tine, pentru amandoi, nu o sa simti durere iti promit"Si multe altele.Il iubesc ca pe ochii mei din cap si am trecut prin multe, si as trece in continuaresad. Stau si ma gandesc baiatul asta chiar ma iubeste de a facut tot posibilul sa-i convinga pe ai lui, de ma suna si plange in fiecare noapte cand ne certam.Si plus de asta ma simt iubita si il iubesc, si de ce sa nu o fac? Poate mai tarziu o sa regret ca nu a fost el primul.
Voi ce parere aveti? Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Densis a răspuns:

Daca tu simti ca esti iubita si el baiatul care merita asta. De ce nu?! Niciodata sa nu iti para rau. tot ce faci. faci din iubire. si sa-ti mai spun ceva. unele fete au vaginul elastic si daca Doamne fereste nu o sa-ti mai tina relatia ceea ce nu cred:*. iti poti face un control de rutina la ginecolog nu trebuie sa fi neparat cu un adult. te poti duce singura sau cu iubitul si daca ai vaginul elastic e perfect! Si cu altu de o vei face nu-si va da seama. depinde de vagin. Te pup! Sa aud numai de bine!

| Oana92 a răspuns:

Eu zic sa iti asculti inima. Din moment ce el se poarta asa cu tine, iar tu vorbesti asa frumos despre el, e clar ca intre voi e iubire. Asa ca lasa-te dusa de val si ai grija de relatia ta! Bafta!

| Vix999 a răspuns:

Sa spunem prin absurd ca peste cateva luni de cand faci sex va despartiti. Regreti apoi ca a fost el primul? Pana cand raspunsul la intrebarea asta nu e "sincer NU", nu esti pregatita.

| hotdesire a răspuns:

Iubita, sex trebuie sa faci atunci cand esti excitata. Este singurul motiv pentru care trebuie sa faci sex: atunci cand simti! Daca simti, daruieste-i lui virginitatea ta si numai sta pe ganduri. Ai o singura viata: traieste-o!

| XCooLGirlX a răspuns:

Sigur esti iubita. si sunt sigura ca-l iubesti. dar trebuie sa faci acest pas daca il faci maine sau peste un an este la fel deci nu ai nimica de pierdut doar pe el. intr-o relatie fara dragoste ( sex ) nu merge happy Mult noroc

| boghyy a răspuns:

Pai cred ca cel mai bine e sa-ti asculti inima si daca va iubiti cu adevarat si tu simpti lucru asta merita sa incerci... iar pe viitor indiferent de cer ar fi intre voi nu cred ca o sa regreti daca nu e el primul o sa fie altu deci daca te simpti pregatita merita sa incerci