| HopeIamright a întrebat:

Bună dragilor, nu ma asteptam sa ajung eu in pozitia de a pune o intrebare, dar treaba sta in felul urmator, am 19 ani si am avut recent primul contact sexual cu iubitul meu, atunci a durut foarte tare la inceput dar apoi durerea a disparut, problema e ca nici prima data, nici a 2 a oara nu am prea simtit plăcere, dar nici discomfort, e din vina mea? Sa nu ma poate satisface iubitul? Ce se intampla?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cele mai multe cazuri primele senzatii de placere cu adevarat reale, cele care provoaca de obicei si starea de satisfactie deplina incep sa apara si sa se produca pentru intaia oara, de obicei dupa ce au fost intretinute un numar destul de mare de acte sexuale. Numarul actelor sexuale necesare in mare masura depinde de tandretea manifestata de partener in timpul actului sexual, dar mai ales si in principal de nivelul libidoul fiecarei femei in parte astfel ca uneori placerea, satisfactia si chiar si un posibil orgasm, apare numai dupa ce au fost intretinute primele 5-10 acte sexuale, dar sunt si situatii in care trebuie sa astepti si mai mult de atat. Multa sanatate!

| Bozgi200 a răspuns:

Așa e la început, până ti se "mulează" mucoasa vaginală. La urmatoarele 2-3 contacte o sa simti placere

| HopeIamright explică (pentru Bozgi200):

Mulțumesc frumos