| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Dupa cat timp de relatie credeti ca ar fi bine sa ii spun iubitei ca o iubesc?

Stiu ca probabil veti spune ca in momentul in care simt. Eu simt mai demult insa nu vreau nici sa nu fie prea devreme

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce inseamna fratioare "prea devreme"?! Te uiti la prea multe filme, in care te invata ei sa nu cumva sa o suni mai devreme de 3 zile de cand ti-a dat numarul de telefon, sa nu cumva sa-i spui ca o iubesti mai devreme x luni, etc...
Daca o iubesti, spune-i frate ca o iubesti! Daca nu-i place ce a auzit, inseamna ca oricum nu era pentru tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuia sa-i fii spus pana acum, daca ai simtit demult acest lucru!

| Crackman a răspuns:

Nici dupa 2 ani nu am zis asta laughing probabil actiunile conteaza mai mult

| Mopmop a răspuns:

Daca e dupa mine nu ii spui niciodata!
In schimb ii arati asta in fiecare secunda petrecuta impreuna.
Cred ca faptele sunt mai importante decat niste cuvinte...
Si daca situatia se va schimba in timp, la fel prin fapte ii arati ca nuno mai iubesti...
Restul sunt povesti.

| Together a răspuns:

Ea ce simte?

| Kiran a răspuns:

Pai, daca e iubita. nu i-ai zis deja? sau te referi ca inca sunteti prieteni si vrei sa ii spui ca o placi dar nu ai vazut oportunitatea si cuvintele potrivite inca?

| alexandraionela1234 a răspuns:

Daca simți deja spune-i, nu ține in tine. Nu ai nimic de pierdut stai liniștit, o sa aprecieze ca ai fost sincer si ai spus ce simți. Începe si tu asa "Poata crezi ca e prea devreme, dar vreau sa iti spun ca nu doar țin la tine, am ajuns sa te si iubesc".