| SoareleSpuneProstii a întrebat:

Buna!
Dupa ce am revenit la liceu in luna mai am inceput sa simpatizez un coleg de clasa, pur si simplu simteam nevoia sa ma uit la el si ma simteam fooooarte atrasa de el. Ulterior, am rugat o prietena sa-i transmita faptul ca am inceput sa tin usor la el, iar el i-a raspuns ca nu prea ne potrivim. Dupa 2 zile m-am incumetat si i-am dat mesaj, i-am spus ca vreau sa vorbim despre ce deja prietena mea i-a spus. Mi-a spus ca este usor deranjat de faptul ca nu a aflat de la mine despre situatie si a sustinut ca nu sunt genul lui, chiar daca sunt o "persoana de nota 10000", a spus ca nu suntem la fel si reactionam diferit, ceea ce este si adevarat.
In aceasta vacanta noi nu am mai vorbit, eu m-am mai gandit la el si faptul ca incepe iar liceul ma inspaimanta putin, deoarece nu vreau sa ma indragostesc pe bune de el daca nu este reciproc.
Vreau sa ma ajutati cu un sfat in legatura cu o modalitate in care as putea sa fie interesat si el de mine si sa am chiar o relatie cu el deoarece imi chiar place de el. Muuultumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare destul de penibil să mai încerci să vorbești cu el despre asta. Acel băiat special, pe care îl vei întâlni odată și odată, te va observa oricum, chiar dacă ai fi genul care nu prea iese în evidență, și nu își va putea lua gândul de la tine, chiar dacă nu l-ai privit niciodată în ochi.hee hee

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar pari ca nu intelegi ca ai fost respinsa!
Ti s-a spus si prin prietena ta si personal de catre baiat, ca nu va potriviti, ca este deranjat de comporatmentul tau... si acesat este un raspuns negativ, de respingere.
Nus tiu ce mai vrei oadat ce omul ti-a spus cu foarte mult bun simt ca NU vrea o realtie cu tine.
Sfatul este sa-i dai pace, inainte sa ajungi sa te faci de rusine la scoala intreaga.
Dragoste cu sila nu se poate, indiferent cat iti place ti de el, se pare ca lui nu-i place deloc de tine sia sta nu se poate schimba, pentru ca baietii nu sunt papsui sa le comandam noi ce sa faca, ci persoane umane cu creier si putere de alegere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți-a răspuns deja.

| Crescent a răspuns:

Nu putem sa iti dam sfaturi cum poti sa il faci sa te placa. Nu noi decidem asta. Daca chiar nu te place in modul ala, atunci nu prea poti sa schimbi asta.
Incearca sa nu te mai gandesti la el, ocupa-ti timpul cu altceva. Daca nu, poti incerca sa vorbesti cu alt baiat.